Seďa (SOCDEM): Česká pravice stále veřejnosti lže, že nejsou peníze

21.05.2024 13:09 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k aroganci ODS vůči odborům a mimoparlamentní opozici

Seďa (SOCDEM): Česká pravice stále veřejnosti lže, že nejsou peníze
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Otázky Václava Moravce v České televizi opět ukázaly obrovskou míru arogance ODS vůči odborům a mimoparlamentní opozici. Ministr financí jasně deklaroval, že nebude vybírat daně od zahraničních bank a firem, že nebude bojovat se šedou ekonomikou a daňovými úniky. Ale že se zaměří na zaměstnance, živnostníky a malé a střední firmy.

Současná vláda pokračuje v podpoře hospodářství, založeného na nízkých mzdách zaměstnanců a vyšší ziskovosti firem. Pokud neustále straší schodky na důchodovém účtu, pak je to mimo jiné tím, že Česká republika dává na důchody méně než v západních zemích, nízké mzdy snižují sociální odvody, a nízké penze jsou pak sanovány ze sociálního systému.

Česká pravice stále veřejnosti lže, že nejsou peníze, přitom na zbrojení peníze jsou, tak jako jdou vysoké zisky nadnárodních společností a finančních institucí do zahraničí. Vždy je třeba si položit otázku: Komu ku prospěchu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Tady se připravuje občanství až do čtvrté generace

23:08 Mašek (ANO): Tady se připravuje občanství až do čtvrté generace

Projev na 107. schůzi Poslanecké sněmovny 21. června 2024 ke korespondenční volbě