Seďa (SOCDEM): Vláda naslouchá, ale neposlouchá

25.10.2023 4:31 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důsledkům vládního ekonomického perpetua mobile

Seďa (SOCDEM): Vláda naslouchá, ale neposlouchá
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

To jsou slova členky NERV. Já však vidím daleko větší problém v tom, že PR a masmédia dělají ze současné vlády "zachránce" veřejných financí a státního rozpočtu. Přitom je to tato vláda a politici současné vlády, kteří přes navýšení daní a poplatků zvyšují mandatorní a kvazimandatorní výdaje, které další vlády již stěží omezí. Takže strukturální deficit bude nadále pokračovat.

Ale i škrtat ve výdajích je nutné s rozmyslem, a ne ideologicky. Pravicová vláda se sice pokouší o ekonomické perpetuum mobile, ale to, jak všichni víme, nefunguje. To, že se omezí spotřeba domácností, to, že se zvýší náklady na energie, to, že vláda neřeší základní problémy České republiky, přinese další snížení životní úrovně a podkope konkurenceschopnost naší ekonomiky.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Když vás netěší, že máte pravdu

9:15 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Když vás netěší, že máte pravdu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zahájení řízení Radou pro rozhlasové a televizní vy…