Najímání advokátů na majetkové spory a další agendu označil také Ústavní soud za nehospodárné nakládání se svěřenými penězi. Naznačil, že jde v podstatě o nemravnou praxi. V Táboře toto téma otevřel po delší době nejen v tisku v minulých dnech radní táborské koalice Tibor Stano (ČSSD). Je zřejmě prvním koaličním politikem, kterému neodůvodněné mnohamilionové honoráře „spřáteleným“ právním kancelářím, a nejen jim, vadí. Podle něj vydává město za tyto služby minimálně 1.6 milionu korun ročně.
Na tuto neuvěřitelnou skutečnost jsem upozorňoval vedení města a zastupitele již v roce 2013. Tehdy jsem na základě předložených faktur zjistil, že jen pražské advokátní kanceláři Havel a Holásek jsme z rozpočtu města zaplatili přes čtyři miliony korun. Zastupování města Tábor touto advokátní kanceláří, a to i v bagatelních případech, které nedospěly ani k soudu, stálo tedy město jen za právní rady milionové sumy. A to ještě nemluvím o tom, že smlouva s ní byla jen na zastupování ve sporu s paní Jahnovou o pozemky na Komoře, a v ní byl stanoven limit plnění 160 000 korun! Veškerá další spolupráce šla jaksi samospádem bez dalších uzavřených smluv schválených městem.
Antimonopolní úřad můj podnět sice přijal, ale v zákonné lhůtě se k němu nevyjádřil
Zřejmě i díky aktivnímu spolupracovníku kanceláře Mgr. Františku Korbelovi, který ji městu podle mých informací patrně „dohodil“. Současný zastupitel města za Tábor 2020 František Korbel je partnerem advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners dodnes, jak se můžeme dočíst na jejích webových stránkách. Pokračuje „úspěšná“ spolupráce obou subjektů dodnes?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Ladislav Šedivý