Šedivý (KSČM): Nemohu s klidným vědomím a svědomím schválit cenu tepla

13. 2. 2015 15:47

Tábor patří dlouhodobě k městům s nejvyšší cenou tepla dodávaného společností Teplárna Tábor. Je podle všeho nejdražší mezi teplárnami v ČR, které používají jako topné médium hnědé uhlí. Podnik bytového hospodářství Bytes Tábor tak bude v roce 2015 účtovat domácnostem 688,71 Kč za jeden gigajoule. Výpočet ceny tepla je pro mnohé odborníky i spotřebitele záhadou.

Šedivý (KSČM): Nemohu s klidným vědomím a svědomím schválit cenu tepla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Šedivý,Tábor, zastupitel za KSČM

Upozornil na to také člen dozorčí rady Bytes a zastupitel za KSČM Ladislav Šedivý. Důvody, proč se nezúčastnil tento týden dozorčí rady s jediným bodem - schválení ceny tepla – nám vysvětlil. „S cenou tepelné energie dodávané Teplárnou Tábor, která je při stávajícím topném médiu zřejmě nejdražší v republice, dlouhodobě já, ani klub zastupitelů za KSČM, nesouhlasíme. Na mé dotazy o tvorbě ceny tepelné energie z nepochopitelných důvodů nikdo neodpovídá. A to ani vedení teplárny, ani zástupci města v orgánech této společnosti,“ uvádí důvod Šedivý.

Jak jsme se dále dozvěděli, nejméně od roku 2012 atakují táborští komunisté a Šedivý pravidelně vedení města, teplárnu i zástupce města s dotazy, z nichž nejzásadnější jsou dva. Za prvé jakým způsobem cena teplárnou dodávaného tepla reaguje na dramatický světový pokles cen uhlí (až o 50 %). Za druhé pak jakým způsobem je cena tepla ovlivňována souběžnou výrobou elektrické energie, která je produkována teplárnou v rámci výroby tepla.

„Protože se mnou Teplárna Tábor i naši zástupci v této společnosti odmítají již několik let na toto téma komunikovat, a tyto podklady nemám k dispozici, nemohu s klidným vědomím a svědomím jako zastupitel a člen dozorčí rady Bytes rozhodovat o schválení ceny tepla,“ uzavírá Šedivý.

Problém informační bariéry ze strany teplárny nastal od doby odprodeje majoritního balíku akcií (51 %) společnosti Eon. Město Tábor si ponechalo jako jediné na jihu Čech jen 49 % akcií svého teplárenského podniku, takže na cenu dodávaného tepla má nyní vliv naprosto zanedbatelný. Tento podivný „obchod“ uzavřela radnice za vedení města pod vlajkou ODS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ladislav Šedivý

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokorný (KSČM): Kdo je vlastně vnitřní nepřítel?

6:34 Pokorný (KSČM): Kdo je vlastně vnitřní nepřítel?

Povolební debatu v KSČM provází řada absurdních výroků. Volby nedopadly „až tak špatně“, za výsledek…