Sehnal (APB): Na české pravicové scéně pokračuje sjednocovací proces

1. 4. 2021 10:31

Členové nového projektu Aliance pro budoucnost, pod jejíž hlavičkou kandiduje kromě bývalé ODA také Strana konzervativní pravice - Řád národa, Agrární demokratická strana a Demokratická strana zelených - za práva zvířat, si slibují jistější výsledek a konec velkého tříštění hlasů z minulosti.

Sehnal (APB): Na české pravicové scéně pokračuje sjednocovací proces
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal, předseda Aliance pro budoucnost
reklama
Před třemi lety jsem znovu obnovil značku Občanská demokratická aliance (ODA) a během této doby jsme sbírali zkušenosti. Politika je řemeslo a řekl bych, že obtížné řemeslo s velmi prapodivnými principy. Kandidovali jsme v celé řadě voleb, připomněl bych, že jsme postavili i vlastního prezidentského kandidáta, bývalého šéfa Škody Auto Vratislava Kulhánka. V komunálních volbách jsme postavili 15 kandidátek a sedm jich uspělo, máme starosty i místostarosty. 
 
V minulosti mnohé strany s podobným programem kandidovaly proti sobě a hlasy voličů tak v podstatě propadaly a tomu by měl nový projekt zabránit.
 
Protože stále není jisté, jak bude nový volební systém vypadat a opět by mohl nějakým způsobem menší strany znevýhodňovat, místo koalice jsme se domluvili kandidovat pod jednou značkou. Brali jsme v potaz, aby v čele těch jednotlivých stran byli lidé s jasnými zkušenostmi z osobního civilního života. Zásadním faktorem je rovněž to, že jsme nechtěli pouze politické subjekty z Prahy, ale aby celý projekt byl rozkročen v rámci celé České republiky.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Scheinherr (Praha sobě): Praha vybaví dopravní hřiště koly pro handicapované děti

22:02 Scheinherr (Praha sobě): Praha vybaví dopravní hřiště koly pro handicapované děti

Rada hl. m. Prahy schválila realizaci projektu jízdní kola pro handicapované děti. Město tak pořídí …