Sehnalová (ČSSD): Mlha se rozpouští

25. 12. 2019 16:21

Komentář na facebookovém profilu k schválení stavby nové krajské nemocnice ve Zlíně

Sehnalová (ČSSD): Mlha se rozpouští
Foto: Facebook Olgy Sehnalové
Popisek: Olga Sehnalová
reklama

Dvacet tři zastupitelů, všichni lidovci, všichni tzv. starostové a nezávislí známí pod zkratkou STAN, všichni okamurovci, dva z ODS a jeden právě vylučovaný sociální demokrat schválili stavbu nové krajské nemocnice. Nevím, co za jejich rozhodnutím stálo. Někteří snad v dobré víře uvěřili profesionálním slibotechnám, jiní měli jiné důvody.

Hlasování nespadlo jak blesk z čistého nebe. Postupnými a soustavnými kroky a úkroky, neřku-li úskoky, profesionální masáží, oblbováním lidí, které někdo přirovnal k metodám prodavačů hrnců. Jenže nejde o nepoctivou převáděčku pro seniory, kterou postihují zákony na ochranu spotřebitelů, ale o rozhodování krajského zastupitelstva o zdravotnictví a jeho budoucí podobě. Nejde o samotnou stavbu v Malenovicích. Jde o to, jak to bude fungovat pak...až Vy, pane hejtmane, už tady nebudete.

Ačkoliv se propírá ČSSD, ten nejostudnější part sehráli koaliční zastupitelé, včetně těch za hnutí ANO, kteří v téhle partii ustupovali a lavírovali tak dlouho, až se hejtman obešel bez nich. Čiň čertu dobře, peklem se Ti odmění. Společné vedení nemocnic, jehož evidentním zadáním je napomáhat centralizaci péče na úkor ostatních nemocnic, je ve zjevném v střetu zájmů, protože preferováním jedné nemocnice poškozuje ekonomiku nemocnice jiné.

Ano, mluvím hlavně o Kroměříži. Stačí se podívat, jak vypadá plán investic v jednotlivých nemocnicích a hlavně jejich realizace. Místo skutečné snahy nemocnice stabilizovat a rozvíjet se děje pravý opak. Místo toho se věší bláhovým zaměstnancům bulíky na nos malůvkami nového monobloku. Nádherná a lákavá představa, jak by to bylo hezké. Jak kdysi řekl Karel Kryl: Politikům se nevěří, politici se kontrolují. A já si dovolím dodat: Každý dělá jen tolik, kolik mu ostatní dovolí. Přeji kroměřížské nemocnici, jejím zdravotníkům a hlavně pacientům hodně štěstí. Kostky jsou vrženy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hájek (Zelení): Jak dopadla petice za zákaz glyfosátu v Prostějově?

11:30 Hájek (Zelení): Jak dopadla petice za zákaz glyfosátu v Prostějově?

Prostějovský zelený zastupitel Martin Hájek píše o vývoji v souvislosti s iniciativou týkající se zá…