Sehnalová (ČSSD): Než se začne slibovat

18.10.2019 13:39

Komentář na facebookovém profilu k blížícím se krajských volbám

Sehnalová (ČSSD): Než se začne slibovat
Foto: Facebook Olgy Sehnalové
Popisek: Olga Sehnalová

Za rok budou krajské volby a tak se po čase nadějeme opět zvýšené aktivity uchazečů o voličskou důvěru. Bude se projevovat objevením a překotným zájmem o tu či onu problematiku. Proč ne, to k volbám patří. Nakolik bude onen zájem pro lidi uvěřitelný, to už je věc souboje mezi paměti voličů a produkty volebních PR agentur. Na druhou stranu, předvolební doba je také příležitost pro ty, kteří budou předmětem takového zájmu, zvednout a poukázat na problémy, nad kterými si jaksi v době mezi volbami nezbývá čas vzpomenout (nebo se dokonce činí pravý opak).

Nabízím jedno takové téma.

Před několika málo týdny jsme oslavovali 15let od založení Poradenského centra pro sluchově postižené v Kroměříži. Na Neslýchaně zábavném večeru se vystřídali představitelé měst i kraje, děkovalo se za činnost i za její podporu. To je určitě dobře. Ale pak tady máme ony všední dny, které jsou přece tím hlavním, o co má jít, kde se mají odstraňovat bariéry, kterých je prostě stále moc.

Třeba v nemocnicích. Nevím, nakolik je to provozně skutečně komplikované, ale nešlo by se zamyslet nad tím, že třeba neslyšící, ale i třeba starší lidé prostě neslyší nebo nerozumí pokynům, pokud nevidí toho, kdo k nim mluví? Už na ambulanci nemusí slyšet, že jsou na řadě. Nemusí slyšet dobře to, co mají dělat. Nadechnout, vydechnout, nedýchat. Nemusí slyšet ani takovou zdánlivě banální věc jako je bzučák u dveří. Slyšela jsem, bohužel, mnoho obdobných příkladů.

Poradenské centrum odpovědným jistě dokážet pomoci najít vhodné řešení.

Okresní nemocnice jsou, jak víme, v majetku kraje. Politické reprezentaci by slušelo, kdyby se bariérám v nemocnicích věnovala jako tématu, které má pro mnoho našich spoluobčanů velký význam, byť to nejsou zrovna moderní přístroje, při jejichž pořízení se stříhá páska a cvakají fotoaparáty.

Tak co třeba dát takový slib občanům, co hůř slyší?

Díky předem za kladné vyřízení této žádosti...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Malach (SNČR): Dotace až na prvním místě

11:33 Malach (SNČR): Dotace až na prvním místě

V úterý byla v Praze přijata společná deklarace šestnácti zemí Evropské unie k chystanému unijnímu …