Sehnalová (ČSSD): Placení elektronického mýtného v EU bude jednodušší

25.11.2018 20:33

Vyjednavači Evropského parlamentu se s rakouským předsednictvím Rady EU a Evropskou komisí dohodli na aktualizovaných pravidlech pro elektronický výběr mýtného.

Sehnalová (ČSSD): Placení elektronického mýtného v EU bude jednodušší
Foto: sehnalova.cz
Popisek: Europoslankyně Olga Sehnalová
reklama

Díky této směrnici budou moci všichni řidiči zaplatit mýtné jednodušeji, ať už se v rámci EU nacházejí kdekoliv, pro členské státy se také zjednoduší sdílení informací o řidičích, kteří neuhradili mýtné v jiném evropském státu. Za frakci Socialistů a Demokratů vyjednávala poslankyně Olga Sehnalová.

„Jsem ráda, že došlo k dohodě, jednání nicméně nebyla jednoduchá. Jde o velmi technickou normu, která ale současně odstraňuje překážky, které dosud bránily rozvoji systémů pro zjednodušení plateb a vymáhání nezaplaceného mýtného na straně členských států. Kompromisní znění směrnice, jejíž znění bylo dnes úspěšně dojednáno, tak umožní provozování tzv. Evropské služby elektronického mýtného. V praxi to mimo jiné znamená, že díky tomu budou moci řidiči užívat pouze jedno palubní zařízení pro úhradu mýtného napříč evropskou silniční sítí. Jedná se také o první úspěšně vyjednanou dohodu z opatření v rámci tzv. silničního balíčku představeného Komisí před rokem a půl, který má za cíl posílit vnitřní trh v dopravě a zjednodušit či vyjasnit jeho současná roztříštěná pravidla," uvedla Olga Sehnalová, poslankyně Evropského parlamentu, a stínová zpravodajka frakce Socialistů a Demokratů k této legislativní zprávě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Plaga: Doufám, že se žáci prvního stupně co nejrychleji vrátí do škol

20:06 Ministr Plaga: Doufám, že se žáci prvního stupně co nejrychleji vrátí do škol

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny 30. října 2020 k návrhu na vyslovení souhlasu Poslanecké sn…