Sehnalová (ČSSD): Spotřebitelé by měli být přesně a transparentně informováni

25.03.2018 19:53 | Zprávy
autor: PV

Olga Sehnalová volá po změně legislativy ke dvojí kvalitě výrobků, v Evropském parlamentu představila návrh zprávy

Sehnalová (ČSSD): Spotřebitelé by měli být přesně a transparentně informováni
Foto: sehnalova.cz
Popisek: Europoslankyně Olga Sehnalová

Svůj návrh zprávy k tématu tzv. dvojí kvality výrobků česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD, S&D) představila na zasedání Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů Evropského parlamentu. Požaduje v ní změnu evropské legislativy tak, aby nadále nemohlo docházet ke klamání spotřebitelů v případě rozdílného složení značkových výrobků.

„Mým záměrem není nařizovat výrobcům přesné složení konkrétních výrobků. Spotřebitelé by ale měli být přesně a transparentně informováni o tom, že výrobek, který si koupili nebo který znají z jiného členského státu, může být odlišný,“ uvedla na zasedání výboru poslankyně Sehnalová, která tak reaguje na argumenty výrobců, podle kterých jsou značkové výrobky uzpůsobovány na základě chuťových nebo cenových preferencí spotřebitelů v jednotlivých státech.

„Pokud chce výrobce spotřebitelům vyjít vstříc a přizpůsobit výrobek například místním chutím, měl by o tom na obalu jasně informovat. Zároveň jsem přesvědčena o tom, že prodávat na vnitřním trhu výrobky se záměrně jiným složením, které spotřebitel může snadno vnímat jako identické, je klamání spotřebitele,“ zdůraznila Olga Sehnalová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vy věříte tomu, že byste se od ministra obrany něco kloudného dozvěděla?

Nemáte spíš jako já dojem, že je jen takovým maskotem? A jsou interpelace jediná možnost jak můžete kontrolovat vládu? Jestli ano, což mi přijde, že jste naznačila, tak to je špatně, myslím. Vy ne? A pokud se mnou souhlasíte, co uděláte, aby to bylo jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Chceme sebevědomé společenství suverénních národních států

22:33 Fiala (SPD): Chceme sebevědomé společenství suverénních národních států

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Visegrádské čtyřce.