Seitlová (KDU-ČSL): Pan premiér očividně nemá správné informace

03.08.2020 10:01

Komentář na facebookovém profilu k přípravám stavby obchvatu Přerova

Seitlová (KDU-ČSL): Pan premiér očividně nemá správné informace
Foto: zeleni.cz
Popisek: Senátorka Jitka Seitlová (KDU-ČSL)
reklama

Obchvat je Achillova pata Přerova. Podle mého silného názoru by měl být co nejdříve vybudován. Je to také poslední kousek dálnice D1 v celé České republice. Od chvíle, kdy jsem se stala senátorkou v roce 2014, se snažím o to, aby byl dobudován. Vytvořila jsem pracovní komisi, kterou podpořil ministr Ťok a jednání se opakovaně účastnili odpovědní zástupci ŘSD. Osobně jsem navštívila zástupce ekologických organizací a jednala jsem s nimi o tom, aby odvolání a žalobu nepodávali.

Pokud se týká jednání v Senátu k novele zákona č. 416/2009 Sb., tzv. urychlovací zákon, pan premiér očividně nemá správné informace, usilovala jsem naopak o urychlení stavby v Přerově. Rozumím tomu, že pan premiér má v Přerově svého kandidáta a chce ho podpořit, ale jak říká sám pan premiér: „Je to kampaň, je to kampaň…..“

Anketa

Je dobře, že Praha přispěla na festival sexuálních menšin Prague Pride?

3%
97%
hlasovalo: 14379 lidí

Zástupci ŘSD mi sdělili, že by pomohlo navýšení koeficientu za výkupy bytových a rodinných domů. Takový pozměňovací návrh se mi podařilo prosadit. Proti návrhu novely zákona č. 416/2009 Sb., jsem nehlasovala.

Zákon byl vrácen do Poslanecké sněmovny s pozměňovacími návrhy, které schválil hospodářský výbor a výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí.

Přípravu obchvatu stále sleduji. Podle mých informací jsou nyní podány žaloby proti územnímu rozhodnutí, zejména ze strany občanů Dluhonic. Z toho je zřejmé, že dohoda s nimi, kterou prezentoval pan premiér, se nepovedla. Tím se příprava o cca 3 měsíce prodlouží a vrácení zákona Poslanecké sněmovně nebude mít vliv na jakékoliv zpoždění stavby, naopak Senátem přijaté pozměňovací návrhy mohou celkovou situaci zlepšit a dostavbu obchvatu urychlit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Vytvoříme pandemickou krizi a následně vás ochráníme

9:41 Vích (SPD): Vytvoříme pandemickou krizi a následně vás ochráníme

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) míní, že vývoj pandemie koronaviru je tak vážný, že nastal čas max…