Semelová (KSČM): Mauthausen varuje

10.05.2023 4:31 | Tisková zpráva
autor: PV

V neděli 7. května jsme navštívili Mauthausen, a to při příležitosti osvobození tohoto koncentračního tábora. Akci pořádal KV KSČM Praha a Jihočeský KV KSČM a zúčastnilo se jí 46 komunistů a levicově orientovaných občanů z Prahy, z kraje Středočeského, Jihočeského a Ústeckého. Uctili jsme tu památku obětí krutého německého nacistického běsnění a položili věnce a květiny u jejich pomníků a pamětních desek.

Semelová (KSČM): Mauthausen varuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marta Semelová

Koncentrační tábor Mauthausen patřil k těm nejhorším nacistickým likvidačním táborům. Prošlo jím 335 tisíc vězňů z 26 států, z nichž víc než 120 000 zemřelo kvůli nelidskému zacházení, těžké práci, týrání, lékařským pokusům, mučení, popravám. Mezi nimi mnoho komunistů, kteří bojovali v prvních řadách proti německému nacismu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michal Kučera byl položen dotaz

Finance

Co přesně se po praktické stránce změní, když projde návrh vlády a MF bude mít větší vliv na rozpočty nezávislých institucí? Já nevím, ale pokud jde o peníze, které těmto institucím dává stát, proč by na přidělování financí neměl mít vlil? Kdo by ho pak měl mít. Teda pokud jde o peníze státu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Město rozdalo už 5 000 nádob na bioodpad

22:41 Pardubice: Město rozdalo už 5 000 nádob na bioodpad

Už 5000 domácností se v Pardubicích zapojilo do projektu odděleného sběru biologicky rozložitelného …