Senát: Senátoři odevzdali majetková přiznání

1. 7. 2014 17:28

Senátoři do 30. 6. 2014 museli podle zákona o střetu zájmů odevzdat Mandátovému a imunitnímu výboru Senátu čestné prohlášení o jiných vykonávaných činnostech, o majetku nabytém v průběhu výkonu funkce a o příjmech, darech a závazcích.

Senát: Senátoři odevzdali majetková přiznání
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Senátu proběhl veřejný seminář Umírá Ústav pro studium totalitních režimů?

K 30. 6. 2014 doručilo Mandátovému a imunitnímu výboru, který je evidenčním orgánem, svá přiznání 79 senátorů. Povinnost připadá na 80 z nich, Patrik Kunčar je senátorem teprve od 18. 1. 2014, a proto se na něj povinnost podat čestné prohlášení za rok 2013 nevztahuje. Senátoři mohli svá přiznání podávat osobně, posílat poštou s datem odeslání do 30. 6. 2014 a rovněž je zaslat v elektronické podobě prostřednictvím veřejné datové sítě, podepsané uznávaným elektronickým podpisem.

Informace o nahlížení do registru oznámení na stránkách Mandátového a imunitního výboru Senátu: http://www.senat.cz/organy/index.php?lng=cz&ke_dni=1.7.2014&O=9&par_2=290

Žádost o nahlížení do registru oznámení (dostupná tamtéž) lze vyplnit elektronicky a zaslat tajemnici výboru Daně Šedivé (sedivad@senat.cz). Po ověření žádosti udělí evidenční orgán přístupové údaje (uživatelské jméno a přístupové heslo), které bez zbytečného odkladu doručí poštou do vlastních rukou žadatele. Zájemci mohou také do registru nahlížet osobně u evidenčního orgánu, tedy v sídle Senátu, kde vyplní příslušnou žádost. Podmínkou je platný občanský průkaz nebo pas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: senat.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nacher (ANO): Tento pozměňovací návrh se týká určitých pojistek

18:33 Nacher (ANO): Tento pozměňovací návrh se týká určitých pojistek

Projev na 40. schůzi Parlamentu České republiky 21. ledna 2020 k vládnímu návrhu zákona, kterým se …