Senátor Balatka: Bývalá hejtmanka byla výmluvná, ale nepříliš věcná

13.12.2022 13:28 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k poslankyni a krajské zastupitelkyni Janě Mračkové Vildumetzové (ANO).

Senátor Balatka: Bývalá hejtmanka byla výmluvná, ale nepříliš věcná
Foto: miroslavbalatka.cz
Popisek: Miroslav Balatka

Překvapivé! Včera na zastupitelstvu Karlovarského kraje vytáhla Jana Mračková Vildumetzová transformátor! Chcete vědět víc? Dozvíte se v příspěvku.

Dnes to bude jiné než obvykle, dnes budu paní bývalou hejtmanku, poslankyni a krajskou zastupitelku za ANO Janu Mračkovou Vildumetzovou jenom chválit. Na nekonečná zasedání plná jejích dlouhých proslovů jsme si už zvykli a svým způsobem mne vlastně baví. Na minulém mimořádném zasedání zastupitelstva při projednávání programu dokonce požádala, jestli může k řečnickému pultu, asi aby to bylo jako ve Sněmovně, kde je zvyklá. Normálně tedy o programu a o dalších bodech na zastupitelstvu kraje diskutujeme jako zastupitelé z lavic, máme tam mikrofony, ale proč ne, hejtman Petr Kulhánek jí to samozřejmě dovolil. A u pultíku řečnila téměř 20 minut, pravda od věci, tedy nebylo to moc o programu, ale to nám vůbec nevadilo, hejtman jí nechal vymluvit. I když jí dvakrát jemně přerušil s velmi nehezkou poznámkou, že máme jako zastupitelé na příspěvek do diskuse podle jednacího řádu pět minut a že by měla mluvit k programu, ale na to reagovala velmi emotivně slovy "Vy mi chcete vzít slovo???" Na závěr jejího vystoupení jí spolustraníci za ANO za její výkon zatleskali. Fakt! Krásné to bylo. Je to v archívu, hned v úvodu minulého zasedání, můžete se podívat.

Včera na zasedání Karlovarského zastupitelstva to bylo také pěkné. Tedy bez pultíku, paní bývalá hejtmanka tentokrát řečnila jako my všichni ostatní z lavice. Projednávalo se hodně bodů, jedním z těch zásadních byl rozpočet kraje na rok 2023. Její úvodní proslov k rozpočtu byl úchvatný a srdceryvný. Trval více než 15 minut. Sice nebyl moc věcný, jako obvykle si dost vymýšlela, ale krásné to bylo. A tady musím pochválit paní poslankyni a zastupitelku znovu. Brala to velmi podrobně, asi jako ve Sněmovně. Při projednávání rozpočtu kraje na rok 2023 v řádech miliard zmínila, myslím, že poprvé nebo podruhé na veřejném jednání i mne a hlavně náš senátní Podvýbor pro regiony v transformaci! Krásné. Podvýbor je složen ze senátorů stejně postižených oblastí a založili jsme ho právě pro zesílení našich problémů, zájmy uhelných regionů zvedáme společně na celorepublikové úrovni. A zmínila dokonce i akci při výjezdu senátního podvýboru na Sokolovsko už v roce 2021.

Tehdy jsme ve spolupráci s krajem uspořádali z důvodu neformálního seznámení důležitých aktérů transformace z kraje i mimo něj společenský večer "Transformátor" v Alfa klubu v Sokolově.

Pozvali jsme tam tehdy, kromě senátorek a senátorů podvýboru, také poslankyně a poslance za Karlovarský kraj, ale hlavně zástupce obcí a měst Sokolovska, také zástupce vysokých a středních škol, zástupce podnikatelů a malých i velkých firem, neziskovek z kraje, zástupce architektury nebo kultury. Aby se mohli seznámit, vidět se i mimo kanceláře a oficiální jednání, navázat vztahy. Je od ní hezké že mi tenhle večer připomněla, byl moc fajn. Ještě jednou děkuji. Psal jsem o něm ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Jednatel firmy

Pokud bych přijal vaši tezi, že jste se stal jednatelem firmy a nemáte s ní nic společného, což z právního hlediska není pravda, ale pokud bych tomu věřil, znamenalo by to, že jste se stal bílým koněm, uvědomujete si to? A udělal jste to vědomě nebo nevědomě? Upřímně nevím, co je horší.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štefec (Stačilo!): Nacionalistické poblouznění by se nemuselo omezit jen na území Ukrajiny

16:02 Štefec (Stačilo!): Nacionalistické poblouznění by se nemuselo omezit jen na území Ukrajiny

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí Volyňského masakru