Senátor Czernin: Oslavit začátek nového roku lze i bez zábavní pyrotechniky

31.12.2022 13:02 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k oslavám Nového roku.

Senátor Czernin: Oslavit začátek nového roku lze i bez zábavní pyrotechniky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Czernin

Přátelé, pevně věřím, že si oslavy příchodu roku 2023 užijete a vstoupíte do něj pravou nohou. Přesto bych vás chtěl poprosit, abyste dnes zvážili používání pyrotechniky. Pokládám ji nejen za zbytečnou, ale především za škodlivou.

Zatímco pro lidi je silvestrovská noc zábava, pro zvířata je to pravý opak. Jako majitel dvou pejsků každý rok vidím, jaké příkoří způsobují Donovi a Lordovi ohňostroje a rachejtle. Psi mají mnohem citlivější sluch a zvuky petard jim nahání paniku.

Netýká se to jenom psů. Zvířata slyšící ohňostroje mívá pocit, že mu jde o život. Takový šok může skončit tragédií i u volně žijící zvěře. Zděšení ptáci opouštějí svá hnízda, ryby se zase mohou přiotrávit zbytky pyrotechniky ve vodě v rybnících.

Oslavit začátek nového roku lze i bez zábavní pyrotechniky. Vždyť nejdůležitější je slavit v kruhu vašich nejbližších, rodiny, přátel i domácích mazlíčků.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havlíček (ANO): Vláda Petra Fialy je v tom až po uši

13:09 Havlíček (ANO): Vláda Petra Fialy je v tom až po uši

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rozšíření emisních povolenek na domácnosti