Senátor Drahoš: Věřím, že posuneme spolupráci mezi ČR a Tchaj-wanem

25.09.2022 6:27 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu ke spolupráci s Tchaj-wanem.

Senátor Drahoš: Věřím, že posuneme spolupráci mezi ČR a Tchaj-wanem
Foto: Facebookový profil Jany Filipové
Popisek: Senátor Jiří Drahoš

Konkrétní spolupráce s Tchajwanem.

Na konci mé návštěvy jsme v Tchaj-peji podepsali celkem šest memorand o spolupráci. Dvě v oblasti polovodičů - první položilo základ pro uvažované centrum pro výzkum a vývoj chytrých čipů u nás a ve druhém je zcela konkrétní nabídka pro desítky našich studentů odjet na Tchaj-wan studovat polovodiče na tamějších špičkových univerzitách.

Ředitel Národního muzea Michal Lukeš podepsal smlouvy o spolupráci s National Taiwan Museum a National Palace Museum. Když to dobře dopadne, tak bychom mohli v Praze přivítat na výstavě jejich cenné sbírky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

12:04 Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dostupnosti bydlení.