Senátor Feber: Pravicová vláda trestá pracující

13.05.2023 16:02 | Komentář

Vidím nutnost šetření státu, ale také jsme přesvědčen, že stát by měl více šetřit na sobě samém. Také mi chybí opatření v oblasti sociálních dávek. Jsou příliš velkorysé a umožňují nepracovat a pohodlně žít, i když firmy těžko shánějí zaměstnance.

Senátor Feber: Pravicová vláda trestá pracující
Foto: feber.cz
Popisek: Ondřej Feber

Důsledky vládních škrtů dopadnou především na pracující. Vláda, která se prezentuje jako pravicová, jim chce sebrat daňové úlevy a slevy, třeba na předškoláka nebo studující dítě, naopak zvyšuje daně a povinné odvody. I živnostníkům a rodinám, které údajně stojí ve středu jejich zájmu! Postihne i dělnický stav. Znovuzavedení nemocenského pojištění zaměstnanců zhorší situaci u profesí s nízkými příjmy.

Anketa

Jste spokojen/a s podobou „reformy“, kterou představila pětikoalice?

1%
98%
1%
hlasovalo: 26171 lidí

Všechny, kteří si postavili a udržují dům nebo byt (a tím již mnohokrát odvedli různé daně, třeba za stavební materiál a práce), vláda potrestá zdvojnásobením daně. Navíc, daň z nemovitosti nepůjde samosprávám, které se starají o infrastrukturu v katastru, ale nesystémově státu.

Vláda chce tahat maximum z těch, kdo makají a mají ještě z čeho státu dávat. Přísloví říká, že je třeba bít toho koně, který táhne. Ten, který netáhne, nepotáhne, i když bude bit. Jen aby ti tahouni měli vůbec nějaké prostředky na rozvoj firem a živnosti a na placení daní. Jinak pozavírají firmy a živnosti a půjdou na pracák.

To vše je podle mě nedomyšlené.

reklama

autor: PV

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Můžete definovat, co je dezinformace?

Všichni o nich mluví, ale co to přesně je? Třeba za covidu jsme byly svědky toho, jak se měnilo, co je pravda a co dezinformace

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Grolich: Musíme se připravit a adaptovat

18:09 Hejtman Grolich: Musíme se připravit a adaptovat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke globální krizi.