Senátor Hampl: Projekt vodního koridoru Dunaj – Odra – Labe vyžaduje nezávislou mezinárodní oponenturu

15.06.2019 17:46 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k posouzení projektu vodního koridoru Dunaj – Odra – Labe.

Senátor Hampl: Projekt vodního koridoru Dunaj – Odra – Labe vyžaduje nezávislou mezinárodní oponenturu
Foto: vaclav-hampl.cz
Popisek: Václav Hampl

Jako zpravodaji bohatě navštíveného veřejného slyšení v Senátu "Potřebuje Česká republika a Evropa vodní koridor Dunaj – Odra – Labe?" mi připadla značně nelehká úloha závěrečného shrnutí.

Ocenil jsem, že se podařilo dosáhnout debaty názorovědosti vyrovnané a také v zásadě věcné, neemotivní. Zazněla celá řada argumentů pro i proti - ekonomických, dopravních, vodohospodářských, environmentálních - z nichž většina je již delší dobu známa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Bc. David Šimek , MBA byl položen dotaz

Závislost

Čí je podle vás vina, že jsme jako Evropa na někom pořád závislí a nemám pocit, že by se to nějak měnilo? Bohužel jsme závislí na Blízkém východu, jak komentujete, ale i na Číně (ekonomicky) nebo na USA (bezpečnostně). Podle mě je to špatně a jde podle mě o selhání vás politiků.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Svět bez garancí - Hormuz, válka a nutnost spoléhat se na sebe.

9:15 Vích (SPD): Svět bez garancí - Hormuz, válka a nutnost spoléhat se na sebe.

Napětí mezi Íránem, USA a Izraelem se v posledních dnech proměnilo v otevřený ozbrojený konflikt.