Senátor Hilšer: Orbánovy útoky proti homosexuálům jsou jako ty nacistické

29.06.2021 11:03 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k situaci v Maďarsku.

Senátor Hilšer: Orbánovy útoky proti homosexuálům jsou jako ty nacistické
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Hilšer

Po nástupu Hitlera začali nacisté fyzicky likvidovat opozici, homosexuály, postižené lidi, Židy a nakonec rozpoutali 2. světovou válku, behem níž se pustili do Slovanů a dalších národností. Podstatou jejich ideologie, kterou ovládali masy, bylo živení nenávisti vůči všem, kdo neodpovídal jejich rasistickým představám. 

Orbánovy útoky proti homosexuálům jsou založeny na stejném principu, jako je založena nacistická ideologie. Orbán je sice neposílá do koncentračních táborů, ale "jen" zakazuje o nich mluvit před dětmi. Stejně jako nacisté pracuje s podněcováním nenávisti vůči určité skupině lidí. Oklešťovaní svobody slova jen potvrzuje jeho diktátorské tažení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vážená paní exministryně

nedávno jste prohlásila, že USA jsou náš největší spojenec. Zvláštní vyslanec amerického prezidenta Donalda Trumpa pro Bělorusko John Coale právě Evropany vulgárně označil za „bandu sr*čů“. Co tomu říkáte, když o Vás takto mluví Váš největší spojenec? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Rozpad NATO - problém aliance, nebo selhání EU?

10:21 Vích (SPD): Rozpad NATO - problém aliance, nebo selhání EU?

Debata o budoucnosti NATO se dnes často vede, jako by šlo především o krizi aliance. Ve skutečnosti …