Senátor Láska: Odbornice na evropské právo Michaela Tejmlová by byla posilou

11.05.2018 9:09

Michaela Tejmlová, právnička a zastupitelka Jablonce nad Nisou, oznámila kandidaturu do Senátu za hnutí SENÁTOR 21

Senátor Láska: Odbornice na evropské právo Michaela Tejmlová by byla posilou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Václav Láska

Michaela Tejmlová oznámila svou kandidaturu za obvod č. 35 - Jablonecko a Semilsko do senátních voleb, které se uskuteční v říjnu 2018. Kandiduje jako nezávislá za politické hnutí SENÁTOR 21, jehož zakladatelem je senátor Václav Láska. Jeho cílem je prosadit do Senátu více nezávislých respektovaných osobností, kteří v rozhodování o hlasování nejsou svázáni stranickou politikou a mohou objektivněji posoudit možnosti a důsledky rozhodnutí. Dalšími podporovateli jsou Piráti, KDU-ČSL a Změna pro Jablonec.

Michaela Tejmlová předkládá pestrý volební program, který v první řadě poukazuje na potřebu právních znalostí v současném složení Senátu. Profesně se věnuje celoživotně právu. Své životní i profesní zkušenosti popisuje ve své knize „Kolem světa zpět do Jablonce aneb Tajný deník Míši Tejmlové“, kterou zároveň s oznámením kandidatury pokřtila v jabloneckém knihkupectví Serius, kde je kniha také zdarma k dostání. Kmotry knihy je právě Václav Láska a čestný host Daniel Pitek, bývalý člen předsednictva Strany Zelených.

Na otázku proč kandiduje říká: „Pracuji ráda a svou odbornost chci využít pro náš region. V Senátu bych ráda využila svých zkušeností v oblasti českého i evropského práva. Zároveň bych chtěla využít senátní mandát pro podporu občanům formou bezplatné právní poradny a podpořit na Jablonecku a Semilsku regionální rozvoj a cestovní ruch. Budu i nadále podporovat a iniciovat prospěšné lokální iniciativy, jako v případě referenda o zákazu hracích automatů v Jablonci nad Nisou.“

Václav Láska k její kandidatuře dodává: „V Senátu, který je pojistkou demokracie a účastní se tvorby zákonů, je převaha lékařů a starostů. Zatímco právníci tam jsme pouze čtyři, ač to jsou právě oni, kteří jsou často nejvíce potřeba pro tvorbu kvalitních zákonů a jejich nízké zastoupení je bohužel velice znát. Do evropského výboru Senátu, který patří k nejdůležitějším a připomínkuje a podílí se na znění evropských zákonů, pak nechce skoro nikdo jít, takže Míša jako odbornice na evropské právo by byla skutečnou posilou. Je také třeba, aby bylo více hlasů, které občanům vysvětlují význam a jednotlivé kroky EU. Ne těch, které jen svalují všechnu vinu za své vlastní kroky na „zlý“ Brusel.“

Michaela Tejmlová je zastupitelka města Jablonec nad Nisou, máma dvouleté holčičky, právnička, expertka na evropské právo a mediátorka. Posledních sedm let pracuje v organizaci Vaše Evropa – Poradenství, která lidem radí, jak využít svých evropských práv. V minulosti spolupracovala s několika organizacemi, které se zabývají transparentností státní správy (Nadační fond proti korupci, Oživení) a před tím 7 let pracovala jako právnička pro Evropskou komisi v Bruselu. Z lásky k České republice a k Jablonci se ale rozhodla vrátit a měnit věci k lepšímu doma.

Více o jejím programu i prioritách naleznete ZDE a facebookové stránce ZDE.

Mgr. Václav Láska

  • BPP
  • Tento profil nevytvořil Václav Láska, proto zde není aktivní
  • senátor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Vize nahradilo šíření strachu

13:04 Farský (STAN): Vize nahradilo šíření strachu

Komentář na facebookovém profilu k diskusím o poskytování azylu