Senátor Oberfalzer: K akcím Českého svazu bojovníků za svobodu budeme přistupovat s obezřetností

20.03.2019 10:29

Zástupci Senátu si v pátek 22. března připomenou štábního kapitána Václava Morávka u jeho pomníku u Prašného mostu v Praze 6. Nezúčastní se ale pietního aktu, který se každoročně koná na tomto místě, protože ho pořádá Český svaz bojovníků za svobodu.

Senátor Oberfalzer: K akcím Českého svazu bojovníků za svobodu budeme přistupovat s obezřetností
Foto: senat.cz
Popisek: Jiří Oberfalzer

Květiny položí k pomníku Václava Morávka o hodinu dříve, tedy ve 14 hodin. K místopředsedovi Senátu Jiřímu Oberfalzerovi se přidají také členové vedení Poslanecké sněmovny, Rady hl. města Prahy, Městské části Praha 6 a Společnosti Václava Morávka. Rozhodnutí vychází mimo jiné z usnesení Senátu, podle kterého se členům Senátu doporučuje zvážit osobní účast na vzpomínkových akcích pořádaných nebo spolupořádaných Českým svazem bojovníků za svobodu.

„Nemůžeme se účastnit akcí Českého svazu bojovníků za svobodu už z principu. Jejich vedení v současné době není zárukou, že akce proběhnou vždy pouze se záměrem uctivé připomínky významných osobností a jejich činů. Z toho důvodu jsme se v Senátu shodli, že budeme k akcím pořádaným ČSBS přistupovat s patřičnou obezřetností. A právě v tomto případě jsme se rozhodli připomínku uspořádat už o hodinu dříve. A já jsem rád, že se k nám připojí také místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal, vedení pražského magistrátu a také Prahy 6, ale nakonec i členové Společnosti Václava Morávka, jejichž hlavním poselstvím je pečovat o odkaz tohoto úctyhodného hrdiny,“ uvedl místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer, který na připomínkové akci od 14 hodin vystoupí.

Odbojář Václav Morávek zahynul při přestřelce s gestapem na pražském Prašném mostě 21. března 1942 ve věku 37 let. Byl posledním ze skupiny protinacistického odboje nazývaného gestapem Tři králové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiránek (Piráti): Co bude dál s aukcí na příchod čtvrtého operátora?

8:39 Jiránek (Piráti): Co bude dál s aukcí na příchod čtvrtého operátora?

Předseda Rady ČTÚ rezignoval, vláda následně projednala 5G aukce neveřejně.