Senátor Oberfalzer: Žijeme v bezpečí, blahobytu a svobodě. Ale historie nás učí, že nic z toho není samozřejmé

24.03.2019 13:32 | Zprávy
autor: PV

Místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer si v pátek 22. března připomněl výročí úmrtí štábního kapitána Václava Morávka u jeho pomníku u Prašného mostu v Praze 6. Nezúčastnil se ale pietního aktu, který se každoročně koná na tomto místě, protože ho pořádá Český svaz bojovníků za svobodu. Květiny položil k pomníku Václava Morávka o hodinu dříve. K místopředsedovi Senátu Jiřímu Oberfalzerovi se přidali také členové vedení Poslanecké sněmovny, Rady hl. města Prahy, Městské části Praha 6, Společnosti Václava Morávka a zástupci Konfederace politických vězňů.

Senátor Oberfalzer: Žijeme v bezpečí, blahobytu a svobodě. Ale historie nás učí, že nic z toho není samozřejmé
Foto: senat.cz
Popisek: Jiří Oberfalzer

Projev místopředsedy Senátu Oberfalzera k výročí úmrtí odbojáře Václava Morávka

Vlastenectví, statečnost, věrnost, oddanost, povinnost.

Slova, která se dnes často relativizují, zesměšňují a někdy až zapovídají.

Přitom čím by byly národy, kdyby neměly ve svých řadách lidi těchto vlastností? Za dobu nacistické a komunistické totality se leccos z nich rozmělnilo, bylo přetřeno dobovými ideologickými nátěry tak, až se s nimi prakticky nebylo možno ztotožnit.

Je příkazem naší doby tyto principy vracet do našeho života a vetkávat je do našeho národního organismu, jako jeho přirozenou součást.

Dnes žijeme v bezpečí, blahobytu a svobodě. Ale historie nás učí, že nic z toho není samozřejmé, nic z toho není trvale zaručeno. Právě abychom si uvědomovali, že o tyto klíčové statky musíme pečovat a že může přijít doba, kdy je budeme muset znovu se zbraní v ruce bránit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…