Senátor Valenta: Ano srovnávací studii

24. 8. 2019 12:17

Komentář na facebookovém profilu k návrhu na vytvoření nezávislé studie, která posoudí dvě varianty nemocnice ve Zlíně

Senátor Valenta: Ano srovnávací studii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Plně podporuji variantu, aby byla vytvořena nezávislá, relevantní srovnávací studie, která jasně vyhodnotí, zda je vhodnější modernizace stávajícího areálu, nebo výstavba nové Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. A to i přesto, že se tato varianta hejtmanu Čunkovi pranic nelíbí. Spolu s ostatními zastupiteli za Stranu soukromníků to říkám od samého začátku.

Doposud takové plnohodnotné, zodpovědné srovnání neexistovalo. Hejtman se ho bál jak čert kříže, a proto s takovou nelibostí nesl i to, když jsme jako opozice předložili nezávislá expertní stanoviska, ve kterých odborníci nabourali představu, kterou hejtmanství vtloukalo veřejnosti dlouhé měsíce lidem do hlavy – tedy že nová nemocnice je jediným správným řešením.

V tomto kontextu vítám aktuální změnu kurzu a jsem rád, že se koalice domluvila na tom, že konečně přestane tabuizovat modernizaci současného areálu KNTB a zpracuje v tomto ohledu snad skutečně nezávislou studii.

Jen je škoda, že jsme ztratili několik měsíců zbytečným handrkováním ve snaze zastavit zbrklou sólo akci hejtmana Čunka. Ta by mohla přivodit bankrot krajského rozpočtu a kromě toho by byla zcela nezodpovědná k osudu dalších okresních nemocnic, ale také k lékařům, zdravotnímu personálu a v konečném důsledku i pacientům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Vláda hledá, kde zvýšit příjmy a na kom ušetřit

18:21 Okamura (SPD): Vláda hledá, kde zvýšit příjmy a na kom ušetřit

Komentář na facebookovém profilu k zpracování státního rozpočtu na rok 2020