Senátor Valenta: EET v Senátu zrušíme nebo zmírníme

17.07.2019 16:06

Komentář na facebookovém profilu k projednávání EET v Senátu ČR

Senátor Valenta: EET v Senátu zrušíme nebo zmírníme
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Senátor Ivo Valenta

EET V SENÁTU ZRUŠÍME NEBO ZMÍRNÍME! EET by bylo nejlepší zrušit úplně. A také se o to společně s dalšími pravicovými senátory pokusím již příští týden v Senátu. A kdyby náš návrh náhodou neprošel, dám na stůl hned tři konkrétní pozměňující návrhy:

  • V prvním budu chtít výjimku pro všechny podnikatele s ročními příjmy do 1 milionu Kč. Je totiž nesmyslné, aby EET musel pořizovat kdejaký živnostník, který si svým podnikáním třeba jen přivydělává. Navíc všichni bychom měli být rádi za každého malého soukromého podnikatele, který potřebuje pouze to, aby mu stát vytvořil prostor pro jeho podnikání a nekomplikoval mu život zbytečnou byrokracií a administrativou.
  • V druhém pozměňovacím návrhu chci prosadit výjimku pro pěstitelské pálenice, jejichž sezóna mimochodem právě začíná. Slíbil jsem to páleničářům na Slovácku a svůj slib hodlám naplnit. Stát nepotřebuje sledovat pěstitelské pálenice ještě pomocí EET, když už teď nad každou pálenicí je trojí státní kontrola, mimo jiné právě i díky placení spotřební daně. Pálit se proto musí nejen na Slovácku bez EET.
  • V rámci třetího pozměňovacího návrhu chci osvobodit od EET spolky, jejichž vedlejší hospodářská činnost nepřesáhne částku opět ve výši jednoho milionu korun. Říkám to celou dobu, že je hloupost, aby si dobrovolní hasiči, folkloristé nebo rybáři pořizovali EET jen pro případ, že udržují ve vesnici spolkový život, pořádají hody nebo jinou místní slavnost.

Jsem rád, že první i druhý pozměňovací návrh si vzal za svůj také kolega senátor Lumír Aschenbrenner, díky němuž oba ve středu prošly na senátním hospodářském výboru. To dává velkou naději tomu, že by se k těmto úpravám mohl příští týden přiklonit celý Senát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

10:08 Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

Jednoznačně odsuzuji invazi Turecka na svrchovaném území Syrské arabské republiky. Agrese je namířen…