Senátor Valenta: Kolosální dvojí metr

02.06.2019 10:47

Komentář na facebookovém profilu ke střetu zájmů premiéra Babiše

Senátor Valenta: Kolosální dvojí metr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Průšvih premiéra Andreje Babiše narůstá do gigantických rozměrů. Jeho střet zájmů, na který celou dobu upozorňuji nejen já, ale i další lidé, kterým není lhostejný osud naši země, už v tuto chvíli představuje téměř půl miliardy. To jsou peníze, které Andrej Babiš jako konečný beneficent svých svěřenských fondů v rozporu s pravidly získal na evropských i národních dotacích.

Ale nejde jen o problém Andreje Babiše, ale také ministryně financí Aleny Schillerové, pod jejíž ministerstvo spadá tzv. Auditní orgán. Ten má v České republice důsledně hlídat to, že dotace budou rozdělovány přesně podle přísných evropských pravidel. Ale v případě Agrofertu se tak prokazatelně nestalo, přestože vážné pochybnosti o legálnosti poskytování dotací premiérově firmě panují již několik let.

Tato protekce pro Agrofert je pak v doslova skandálním nesouladu se zkušenostmi mnoha starostů mimo jiné ze Slovácka, kteří mi o extrémně přísném a byrokraticky přehnaném přístupu Auditního orgánu vyprávěli až neuvěřitelné příběhy, které zažili na vlastní kůži a které je v mnoha ohledech stály nemalé korekce v poskytnutých dotacích na důležité projekty v jejich městech a obcích.

Takže očekávám, že i v případě Agrofertu bude tento orgán měřit stejným metrem. Jinak musí od válu nejen premiér, ale také celá jeho vláda, která tak absolutně ztrácí poslední zbytky důvěryhodnosti, že není pouze prodlouženou divizí Agrofertu.

A upřímně, fakt se divím také úředníkům ministerstva financí, že se vystavují trestní odpovědnosti a všem právním dopadům, které jejich dosavadní přístup může pro ně osobně znamenat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tluchoř (ODS): Nenechme, aby nás Letná ještě víc rozdělila

6:34 Tluchoř (ODS): Nenechme, aby nás Letná ještě víc rozdělila

Komentář na facebookovém profilu k demonstracím proti Andreji Babišovi.