Senátor Valenta: Korektnost, nebo hloupost?

3. 2. 2020 14:34

Komentář na facebookovém profilu k organizaci soutěže krásy v Německu

Senátor Valenta: Korektnost, nebo hloupost?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Je samozřejmě výhradně na organizátorovi každé soutěže, aby si stanovil její pravidla. Toto právo má bezpochyby také pořadatel německé soutěže krásy.

Jenže v porotě letošní soutěže Miss Germany poprvé po více než 90 letech nezasedne ani jediný muž. O vítězce budou rozhodovat výhradně ženy. Promenáda v plavkách je již tabu, a pokud někdy v budoucnu bude chtít do poroty zasednout muž, bude muset projít testováním.

A aby toho nebylo málo, klíčovou nebude krása, ale „osobnost“ a životní příběh. Nový směr soutěž nabrala už před více než dvěma lety. Impulsem bylo celosvětové hnutí proti sexuálnímu obtěžování.

Tak teď nevím – neposouvá se Evropa zase poněkud zvláštním směrem? Možná jsem „stará škola“, ale krásu žen vždy hodnotili také muži stejně, jako muže rády hodnotí ženy. Nebo se podle vás mýlím a v porotách například dětských soutěží mají sedět pouze děti? V porotách mužských klání zase muži? A co soutěže s účastí transgender osob - v té mají sedět jen "transgendeři"?

Předpokládám navíc, že za pár let už bude konec všem typicky ženským i mužským soutěžím – jistě totiž zesílí hlasy, volající po genderové vyváženosti, podle nichž jsou podobná klání diskriminací třetích, čtvrtých a dalších pohlaví…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: S českými firmami pracovat chci

14:06 Ministr Hamáček: S českými firmami pracovat chci

Komentář na facebookovém profilu ke spolupráci s českými firmami vyrábějící ochranné pomůcky