Senátor Valenta: Nemám zapotřebí si politikou vydělávat. Můj plat jde k talentovaným studentům

12.05.2015 12:28

Senátor a podnikatel Ivo Valenta věnuje svůj senátorský plat talentovaným studentům. Jedná se o téměř tři čtvrtě milionu korun, které prostřednictvím speciálního, studijního fondu, získají mladí lidé ze Slovácka. Jde o studenty, jejichž žádosti vyhověly požadovaným kritériím.

Senátor Valenta: Nemám zapotřebí si politikou vydělávat. Můj plat jde k talentovaným studentům
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor Ivo Valenta
reklama

„Již dříve jsem uvedl, že nemám zapotřebí si politikou vydělávat. Vstoupil jsem do ní jen proto, abych pomohl regionu, v němž mi lidé projevili svou důvěru a za který jsem byl zvolen. Vzhledem ke svým mezinárodním zkušenostem z podnikatelského života vím, že právě zahraniční zkušenosti jsou pro vstup do profesního života velmi důležité a já si vážím všech mladých lidí, kteří mají odvahu si to vyzkoušet a poté uplatnit takto nabyté znalosti v regionu,“ uvedl senátor Ivo Valenta. 

Komisi, která rozhodovala o příjemcích finančních prostředků, tvořili sami studenti ze Slovácka. Odborným garantem se stal emeritní děkan Fakulty logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, prof. PhDr. Ivo Barteček, CSc.

„Jsem rád, že je na Slovácku řada velmi nadaných mladých lidí. Jeden z podpořených studentů se například dostal na prestižní univerzitu Harvard, Cambridge. Další studenti budou nabývat znalosti v Číně, Anglii, Nizozemí, Finsku a v neposlední řadě v americkém Michiganu,“ doplnil Ivo Barteček.

Studenti mohli své žádosti o financování zahraničních studijních pobytů podávat přibližně do poloviny dubna. Maximální výše podpory u středoškoláků byla stanovena na 50 tisíc korun, u studentů vysokých škol a univerzit je to až dvojnásobek. Nakonec se sešlo celkem 21 žádostí. 8 studentů nevyhovělo stanoveným podmínkám, zbylých 13 však podporu získá. Rozděleno mezi ně bude 726 tisíc korun.

„K této myšlence mne přivedli sami mladí lidé ze Slovácka. Setkávám se s nimi v rámci diskuzí se studenty na školách, ale také v Senátu, kam mne chodí navštěvovat, či prostřednictvím facebookové komunikace. Díky tomu vím, že sehnat prostředky na zahraniční studium nebo stáže je pro ně, případně jejich rodiče, opravdu složité,“ doplnil senátor.

Studentům k podání žádosti stačilo vyplnění jednoduchého formuláře, který našli na webových stránkách www.ivalenta.cz nebo na www.nadacesynot.cz. V případě, kdy by náklady spojené se zahraničním studiem vybraných osob byly vyšší, než senátorské náhrady, byl Ivo Valenta připraven navýšit fond o další prostředky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Linek (Soukromníci): Zoufalství na pokračování

22:30 Linek (Soukromníci): Zoufalství na pokračování

Komentář na facebookovém profilu k vládnímu rozhodnutí o podpůrném balíčku pro živnostníky