Senátor Valenta: Než někoho obviníte, nejdříve si zákon pořádně nastudujte

18. 12. 2018 13:52

Otevřený dopis řediteli Transparency International ČR Davidu Ondráčkovi

Senátor Valenta: Než někoho obviníte, nejdříve si zákon pořádně nastudujte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Vážený pane Ondráčko,

než se příště opět propůjčíte k manipulaci s veřejným míněním a budete chtít někoho veřejně a s pro Vás typickou mediální pompou obvinit z porušování zákona, raději si tento zákon nejdříve pořádně nastudujte.

Sledoval jsem Vaše vyjádření v Televizních novinách dne 17.12.2018 ve vysílání TV Nova, kde jste se snažil obhájit tvrzení Transparency International o tom, že porušuji zákon o střetu zájmů. Jste však na fatálním omylu, a to hned ze dvou důvodů:

  1. Z pozice senátora se na mne tento zákon nevztahuje, protože zákazy a omezení podle § 4a zákona č. 159/2006 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona, se nevztahují na veřejného funkcionáře, který zahájil výkon veřejné funkce před dnem nabytí účinnosti tohoto ustanovení.
  2. Z pozice zastupitele Zlínského kraje a statutárního města Zlín se na mne tento zákon nevztahuje rovněž, protože funkcionářem pro střet zájmů dle zákona č. 159/2006 Sb., se rozumí dle § 2 písm. p) člen zastupitelstva obce, městské části nebo městského obvodu územně členěného statutárního města nebo městské části hlavního města Prahy, který je pro výkon funkce dlouhodobě uvolněn, nebo který před svým zvolením do funkce člena zastupitelstva nebyl v pracovním poměru, ale vykonává funkce ve stejném rozsahu jako člen zastupitelstva, který je pro výkon funkce dlouhodobě uvolněn. A já zastávám všechny tyto funkce pouze a jen jako neuvolněný člen zastupitelstvech.

Jinými slovy, všechna Vaše tvrzení jsou zcela nepravdivá. Buď to tedy svědčí o tom, že jste absolutní amatér a neználek, anebo opět rozehráváte nějakou prapodivnou kampaň.

Co má asi za cíl? Odvést pozornost od jiných, závažnějších témat? Vytvořit dojem, že Transparency International teď nebojuje jen s Andrejem Babišem, ale i s jinými politiky? Nebo něco jiného? Nepochybuji o tom, že se to časem dozvíme. Vždyť postupně vyplouvají na povrch všechny průšvihy Transparency International, které tak rádi zametáte pod koberec.

Vaší organizaci jsem nikdy nevěřil a věřit nebudu. Rád se přiznávám k tomu, že Vaše nátlakové a manipulativní praktiky dlouhodobě veřejně kritizuji. Počítal jsem proto s tím, že se za to budete pokoušet o mou veřejnou diskreditaci. Ovšem fakt, že zároveň sami sebe usvědčíte z neznalosti zákona, který jste pokládali za jeden z největších úspěchů k „vydírání politiků“, je jen důkazem prázdnosti a účelovosti Vašich mediálních výstřelků.

Ivo Valenta

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Baxa (ODS): O maturitách musí rozhodnout odborníci, žákům radím, aby se nepřestali učit

8:38 Baxa (ODS): O maturitách musí rozhodnout odborníci, žákům radím, aby se nepřestali učit

Školský expert ODS Martin Baxa, který je nejen plzeňským primátorem, ale také dlouholetým učitelem n…