Senátor Valenta: Odborářský koncert

21.09.2019 14:09 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k požadavkům odborů na zvyšování platů

Senátor Valenta: Odborářský koncert
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Odborářský předák Středula nabádá zaměstnance k tomu, aby si zaměstnavatelům řekli o vyšší příjmy. Do placu prý hodil 6 až 7 procent. Možná se tento muž skutečně cítí být celebritou, jeho šou však má velký zádrhel. Podobný tlak na zvyšování mezd rozhodně nikam nepovede.

Firmy, které si to mohou dovolit, totiž mzdy zvyšují bez ohledu na odboráře. Zaměstnavatelé vědí, že kvalitních lidí je na trhu práce málo, a je proto v jejich nejlepším zájmu si tyto odborníky udržet. To logicky bez atraktivní mzdy nejde.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Vy-EU zaspala

Na to jste přišel až nyní? Nemyslíte, že EU zaspala snad ve všem? A že to hlavní, co se jí daří je destabilizace sama sebe?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Tlačítko pro těžké chvíle. Psychosociální pomoc v aplikaci Záchranka

4:29 Udženija (ODS): Tlačítko pro těžké chvíle. Psychosociální pomoc v aplikaci Záchranka

V březnu 2025 hlavní město (jako první kraj v České republice) spustilo nový psychosociální modul v …