Senátor Valenta: Sociální inženýring je k ničemu

01.11.2019 19:06 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu ke slevám na jízdném.

Senátor Valenta: Sociální inženýring je k ničemu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Hned na začátku jsem říkal, že jsou slevy na jízdné nesmyslné. Podobné populistické "vynálezy" dnešní vlády pozivitní efekt nepřinášejí. Vždy se najdou takoví, kteří je obejdou a zneužijí ve svůj prospěch, a to v řadě oblastí. Trhu má být ponechán volný průběh. Socialistický inženýring plodí jen nesmysly. Chápu samozřejmě, že jde o populistický záměr ANO vlády zalíbit se voličům, nicméně v současné době, kdy stát hospodaří s výrazným schodkem rozpočtu, si nemyslím, že je vhodné investovat více než 5 a půl miliardy ročně právě tímto způsobem. Kromě toho bylo přece zřejmé, že se i v tomto případě najdou velice rychle ti, kteří se budou snažit na systému vydělat. A tak někteří dopravci jednoduše několikanásobně navýšili původní ceny, aby senioři i studenti ve finále po slevě zaplatili de facto plnou cenu jízdného a oni sami navíc inkasovali od ministerstva neadekvátně vysoké částky na doplacení do plné ceny předraženého jízdného. Stát teď narychlo nastavuje limity, které tomu učiní přítrž. Vím, že každá sleva je líbivým gestem, ale skutečně jsem přesvědčen o tom, že naše země potřebuje investovat miliardy do zcela jiných oblastí a projektů, a to ať už v oblasti dopravy či jinde. ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Funkce

Podle vás Turek svým počtem funkcí nějak vybočuje? Podle mě je bohužel celá řada politiků, co myjí xxx funkcí. Proč tomu nezamezíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.