Senátor Valenta: Stát chce další monopol

5. 11. 2018 8:35

Čeká se od vlády Andreje Babiše něco jiného, než další a další pokusy, jak zregulovat soukromé podnikání v naší zemi a jak vytvořit podmínky pro postupnou monopolizaci kdejakého podnikatelského odvětví?

Senátor Valenta: Stát chce další monopol
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Senátor Ivo Valenta za Soukromníky

Vždyť další ukázkou vytváření této „regulokracie“ je nápad ministra dopravy Dana Ťoka, který chce, aby stát určoval, která odtahová služba pro vás přijede v případě, že zůstanete s nepojízdným autem na dálnici. A vytvoření tohoto státního monopolu chce zakotvit přímo do novely zákona, na kterém pracuje.

Opravdu tomuto přístupu nerozumím. Proč ministerstvo dopravy raději neřeší katastrofální stav českých dálnic, po kterých řidiči už jezdí pouze za trest? Nebo proč se ministerští úředníci raději nezaměří na tolik nutnou změnu „zelené“ legislativy, kterou zneužívají aktivisté při blokování výstavby nových dálnic?

Místo toho vymýšlí hlouposti, které nijak zásadně nepomohou zlepšit kvalitu cestování po českých dálnicích a místo toho zregulují další segment soukromého podnikání. Pokud si to pan ministr nerozmyslí a tuto novelu protlačí Poslaneckou sněmovnou, může počítat s tím, že Senát mu ji hned smete ze stolu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Značná část očekávání se nenaplnila

20:39 Okamura (SPD): Značná část očekávání se nenaplnila

Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu