Senátor Valenta: Stát povyšuje bonzáctví na roveň ctnosti

15.10.2016 14:11

Tento trend si v ničem nezadá s praxí totalitních režimů, kterými si naše země prošla a pro které byli udavači a informátoři jedním z pilířů moci.

Senátor Valenta: Stát povyšuje bonzáctví na roveň ctnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Jak se zdá, současné vládě již nestačí, že v uplynulých letech svého vládnutí protlačila řadu zákonů, ve kterých dala udavačům a práskačům všeho druhu mnoho nových nástrojů, jak šikanovat ty, kteří se jim znelíbí nebo jim, lidově řečeno, šlápnou na kuří oko. Dříve, než se pokusí prosadit samotný zákon o práskačství, tzv. whistleblowingu, rozhodla se tyto “ochotné informátory” ke zvýšení jejich aktivity přímo vybídnout prostřednictvím webu Finanční správy k EET.

A není divu, že terčem nemá být nikdo jiný, než soukromí podnikatelé, kteří se pod současnou koalicí stali doslova lovnou zvěří. Prostřednictvím tzv. “nahlášení nevydané účtenky” tak lze oplatit hostinskému to, že se na vás špatně podívá nebo že vám u něj nechutná. Lze se pomstít kadeřnici, která vám neudělá účes podle vašich představ, nebo zcela jinak, lze konkurenci způsobit popotahování shora jen proto, že je úspěšnější, a lze souseda závistivě vytrestat kvůli tomu, že je bohatší.

Žijeme opravdu v divné a zvrácené době. Stát povyšuje bonzáctví na roveň ctnosti a jde naproti závistivcům a křivákům. Tento trend si v ničem nezadá s praxí totalitních režimů, kterými si naše země prošla a pro které byli udavači a informátoři jedním z pilířů moci.

Cožpak by normální slušný člověk, který má svých vlastních starostí dost, aktivně vyhledal tento web a měl potřebu hlásit nevydání účtenky? Nikoliv.

Je jasné, komu tato možnost bude sloužit, a to bez ohledu na to, zda nevydání účtenky bylo záměrem a nebo zda k jejímu vydání přeci jen došlo, ale cílem je pouze dotyčnému zadělat na problém. Podpora bonzáctví ze strany vlády je mi z duše odporná a pro společnost je dle mého názoru daleko škodlivější než pár podvodníků, kteří krátí stát na daních. Ti si i tak najdou nové cestičky, jak dosáhnout svého...

Ivo Valenta
slovácký senátor 

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS: Oslavy pádu komunistického režimu jsou každým rokem důležitější

14:09 ODS: Oslavy pádu komunistického režimu jsou každým rokem důležitější

Občanští demokraté si památku 17. listopadu připomněli tradičně na Národní třídě, kde položili kytic…