Senátor Valenta: Stát se chová jako lichvář

15.04.2020 10:13

Komentář na facebookovém profilu k opatřením vlády během nouzového stavu

Senátor Valenta: Stát se chová jako lichvář
Foto: archiv Ivo Valenta
Popisek: Senátor Ivo Valenta
reklama

Někdy se nestíhám divit, co všechno v době nouzového stavu dokáže naši vládu napadnout. Posuďte sami.

Vláda nejdříve vyhlásí mimořádná opatření podle krizového zákona, aby je záhy zrušila a bezprecedentní omezení podnikání v naší zemi přikázala pouze rozhodnutím ministra zdravotnictví. Každého napadlo, že jediným racionálním důvodem takové „výhybky“ byly obavy vlády z toho, že všichni podnikatelé po krizi využijí právě ustanovení krizového zákona a budou po státu vymáhat způsobené škody.

Anketa

Zeman by si přál, aby vládní koalice ANO a ČSSD pokračovala i po volbách. Souhlasíte?

hlasovalo: 16290 lidí

To stejné se děje i teď. Každý podnikatel, který si požádá o dotaci na mzdy svých zaměstnanců, se musí zároveň ve smlouvě zavázat k tomu, že zbylé mzdové náklady nebude vymáhat po státu v případných následujících soudních sporech. A to se dokonce Ministerstvo práce a sociálních věcí snažilo do pravidel zakomponovat ustanovení, k vůli kterému by se podnikatelé museli vzdát úplně všech možných dalších státních kompenzací.

Vůbec se proto nedivím tomu, že tento postup vlády označují někteří právníci za lichvářský. Vláda tahá za delší konec provazu, využívá situace, kdy především malí živnostníci doslova bojují o život a v programu Antivirus hledali alespoň částečnou pomoc od státu. A místo toho jim vláda předhazuje záměrně nevýhodné dohody, ve kterých kryje především svá vlastní záda.

To není férové a zbytečně to vyvolává další vlnu nevole a nedůvěry podnikatelů vůči dnešní vládě. V této krizové době je to velká škoda, protože vláda obzvláště teď potřebuje, aby s podnikateli táhla za jeden provaz, společně se podařilo minimalizovat dopady pandemie na české hospodářství a opět nastartovat ekonomiku v naší zemi.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Pandemie nám ukázala, jak a kde bychom mohli být zranitelní

14:33 Prezident Zeman: Pandemie nám ukázala, jak a kde bychom mohli být zranitelní

Zdravice prezidenta republiky, přečtená na národní bezpečnostní konferenci „Naše bezpečnost není sam…