Senátor Valenta: Stop době byrokratické

16.04.2017 9:32 | Zprávy
autor: PV

Jedním z hlavních poznatků, který jsem získal za dobu svého působení v Senátu, je ten, že žijeme v éře, kterou lze nazvat “dobou byrokratickou”.

Senátor Valenta: Stop době byrokratické
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Na každé schůzi Senátu projednáváme řadu zákonů, které zavádějí nové a nové povinnosti, kontroly a evidence. A přestože se snažím vždy, když je to jen trochu možné, těmto mnohdy nesmyslným opatřením postavit na odpor, síla byrokratů je bohužel větší než hlas nás, kteří by jí chtěli v jejím řádění zabránit. Jsem proto přesvědčen, že je nutné, aby všichni, kterých se mnody absurní nařízení týkají, řekli konečně nahlas dost. Proto bych chtěl veřejně podpořit všechny aktivity, které k tomu mohou pomoci, a to včetně této ankety s názvem Absurdita roku. Pojďme tedy nahlas říct, s jakými nesmyslnými úředními povinnostmi se v každodenním životě setkáváme a co nás štve. Nebojme se nahlas říct, co nám brání třeba v rozvíjení podnikatelských aktivit, co nám komplikuje život při komunikaci s úřady, za jaké nesmyslnosti jsme zbytečně “popotahováni”. Domnívám se, že k tomu je potřeba využít každé příležitosti, která se nabízí!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Mohu vás požádat o vyjádření?

Je to, co píše Rajchl pravda? U něj jeden nikdy neví. A jestli ano, jak to vysvětlíte? Děkuji https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Rajchl-PRO-Kontrakt-Fialovy-vlady-je-nejhorsi-na-svete-791747 Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

9:15 Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

Společné jednání ústavně-právních komisí Poslanecké sněmovny a Senátu znovu otevřelo debatu o připra…