Senátor Valenta: Trapný distanc

18.09.2018 13:15 | Zprávy

Postup Evropského parlamentu vůči Maďarsku a jakékoliv restrikce proti této zemi považuji za naprosto nepřijatelné. Postup premiéra Babiše v této otázce je však naprosto směšný.

Senátor Valenta: Trapný distanc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Europoslanci zvolení za hnutí ANO hlasovali proti Maďarsku, tedy zcela v rozporu s tím, co Babiš v tuzemsku hlásá. Stejně tak frakce ALDE, jíž je hnutí ANO členem je v této otázce zcela na opačném břehu a Maďarsko coby suverénní stát dlouhodobě kritizuje a patří k těm nejfanatičtějším zastáncům prohlubování evropské integrace a také integrace imigrační politiky. Nikdo jiný než Andrej Babiš nenese odpovědnost za to, jaké lidi před čtyřmi lety do Bruselu vyslal, když v evropských volbách hlásal “zrušte trafiky, volte profíky”. To bylo ještě v době, kdy tu žádná migrační krize nebyla a ANO v čele s Andrejem Babišem se tvářilo jako prounijní strana. Jeho distanc od jeho europoslanců je při nejmenším trapný, stejně jako setrvání ve frakci ALDE, s jejímž předsedou se fotí při jakékoliv možné příležitosti. Postup Babiše v otázce nelegálních migrantů je pouze rétorický, reálné kroky jsou v nedohlednu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Je pravda, že chcete zrušit senát?

Jak toho chcete docílit, když by proto museli hlasovat sami senátoři, a to se podle mě nikdy nestane? Neslibujete náhodou něco absolutně nereálného a nesplnitelného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Anderle (DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT): K odstoupení z nadcházejících voleb do PS PČR

14:02 Anderle (DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT): K odstoupení z nadcházejících voleb do PS PČR

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se rozhodla odstoupit z nadcházejících voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu…