I trh s hypotékami je totiž ovlivněn pandemií koronaviru. Lidem, kteří pracují v oblastech, které vládní opatření zasáhla nejvíce, tak mohou být se svou žádostí o hypoteční úvěr odmítnuti, případně získat daleko nižší částku, než potřebují. A to jen z toho důvodu, že v řadě podniků hrozí propouštění a na to samozřejmě reagují také banky.
Bankovní úředníci tak jsou obezřetní více než kdy jindy. Neprověřují tedy jen žadatele samotného. Sledují také profesi a odvětví, v němž žadatelé pracují. Logicky totiž chtějí mít co největší jistotu, že si klient udrží práci co nejdéle.
Odnést to mohou především mladé rodiny, pro něž se tak získání bydlení může stát ještě méně dostupným.
Opravdu jsem přesvědčen o tom (a tvrdím to od začátku), že tak přísná a především tak dlouhá bezpečnostní opatření vůči podnikatelskému sektoru nebyla na místě.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.