Senátor Veleba: Času staré Evropě už mnoho nezbývá

23.07.2016 11:17 | Zprávy
autor: PV

Včera osmnáctiletý Němec iránského původu zastřelil v Mnichově 9 lidí, 19 zranil a potom obrátil zbraň proti sobě.

Senátor Veleba: Času staré Evropě už mnoho nezbývá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Veleba

Následovaly obrovské policejní manévry, pochopitelně, a mlčení kancléřky Merkelové, která ani nedorazila do krizového štábu na spolkovém kancléřství a nebylo známo, kde se nachází. Ona ale určitě dorazí, kryta masívem bodygardů, zapálit svíčky a pak pronést nekompromisní řeč. To ona umí.

Nevím ovšem, jak jí to dlouho vydrží. Je osobně zodpovědná za nastartování procesu, který nemá žádné rozumné řešení a který poznamená Evropu na desítky let. A to, že neumí přiznat chybu a setrvává, odtržena od lidí a bez ohledu na konfrontaci s realitou, na svých ničím nepodložených dogmatech, to svědčí o tom, že máme co do činění s političkou, která přímo ohrožuje podstatu našeho bytí.

Nechci se zde dlouze rozepisovat, jenom chci poukázat na jednu zákonitost. Množí se atentáty a krveprolití, za nimiž nestojí přímí migranti, ale potomci migrantů dřívějších, kteří byli doteď v klidu. Třeba vrah z Nice měl tuniské kořeny, včerejší střelec z Mnichova iránské. Je třeba si položit otázku, co je hlavním spouštěčem jejich útoků a proč se probudili až nyní? Odpověď není tak složitá. První podmínkou jejich startu proti společnosti, ve které žijí je uvědomění si vlastní příslušnosti ke své, nikoliv většinové, entitě. Základním identifikačním a pojícím prvkem je náboženství, tedy v tomto případě islám. To ale samo o sobě nestačí a je třeba, aby nastaly podmínky, ve kterých uzraje u jednotlivců a skupin minoritních entit přesvědčení, že nastala doba, kdy mohou a dokonce musí vyjádřit svůj postoj a tím je ozbrojená akce proti nenáviděné většinové společnosti. No a tyto podmínky se začaly naplňovat rozvrácením četných islámských států, Libye, Irák, Egypt, Sýrie, které zplodily miliony migrantů, kteří se dali do pohybu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

19:02 Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…