Senátor Veleba: Snad za 100 let aneb názorná ukázka veřejnoprávnosti ČT

16.05.2016 16:56 | Zprávy
autor: PV

Jsem osočován, jsem napadán a to vše proto, že si dovoluji kritizovat fungování České televize. Dokonce jsem laureátem „Zcela zvláštní ceny poroty Zlatý citrón“, kterou mně letos v lednu udělil Český filmový a televizní svaz FITTES, „za opakované, politicky motivované vyhrožování České televizi“.

Senátor Veleba: Snad za 100 let aneb názorná ukázka veřejnoprávnosti ČT
Foto: hns
Popisek: Senátor, exprezident Agrární komory a předseda SPO Jan Veleba

Zatím jsem vždy kritizoval, když pominu velmi zastřené a netransparentní hospodaření ČT, hlavně nedostatky ve zpravodajství a nedostatečně vyváženém informování o veškerém dění jak v České republice, tak v zahraničí. Jinými slovy neplnění veřejnoprávní funkce ČT.

Jsem Čech, mám tuto republiku rád a taky jsem Evropan. A proto jsem se s velkým očekáváním těšil na to, co nám předloží Česká televize k výročí asi k největší osobnosti české historie, k 700 letům výročí narození Karla IV. Dočkal jsem se a jsem zklamán a zděšen.

Ministerstvo kultury , Národní galerie, Karlova univerzita a desítky dalších institucí, jak na území České republiky, tak i v zahraničí, se již dlouho na tyto oslavy velmi pečlivě a zodpovědně připravovaly. Například výstava v Národní galerii se připravovala 5 let…

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

9:03 Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zákazu mobilních telefonů ve školách.