Senátor Veleba: Založíme islámskou univerzitu aneb Hrozně hloupý návrh

21.07.2016 13:02 | Zprávy
autor: PV

Předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka přepadla náhlá lítost s Erdoganovými oběťmi z řad akademiků, kteří byli zbaveni svých pozic v rámci čistky našeho jižního spojence. Přidali se naši nejvyšší akademičtí hodnostáři, šéf Konference rektorů a rektor Karlovy univerzity Zima, či rektor Masarykovy univerzity Bek.

Senátor Veleba: Založíme islámskou univerzitu aneb Hrozně hloupý návrh
Foto: hns
Popisek: Senátor, exprezident Agrární komory a předseda SPO Jan Veleba

Prý jsou připraveni vyhozeným tureckým kolegům pomoct a že by mohli učit u nás. Nedělám si iluze v jakém stavu je naše vysoké školství, ale netušil jsem, že zde je nedostatek pedagogů, či nadbytek financí na mzdy. Netuším, co by mohli turečtí kolegové, jak je páni rektoři nazvali, přinést, když v nedávno zveřejněné tisícovce hodnocených univerzit světa není ani jedna, nemýlím-li se, Turecká. A už vůbec netuším, co by jako měli u nás učit. I když možná by se něco našlo. Pokud totiž bude migrační invaze pokračovat, což se teď děje pro změnu přes Středozemní moře děje, tak by mohli pánové založit u nás první islámskou univerzitu. Mešity už máme a byl by to tedy logický další krok. A když k tomu Erdogan, který krok za krokem za blahosklonného přihlížení západu kráčí k sultanátu, otevře ventil a přes Řecko přidá druhý proud uprchlíků, tak musím uznat, ta myšlenka shora uvedených pánů má něco do sebe.

Závěrem svého krátkého článku, který by mohl být humorný nebýt situace, v jaké Evropa nyní je, a do které ji dovedli politici Merkelová a spol. vyjadřuji podiv nad tím, kde tito shora uvedení pánové, jindy tak velcí strážci demokratických hodnot, třeba v Číně, doposud byli. Proč nebránili své kolegy dřív, proč nebránili demokracii v zemi našeho jižního spojence a člena NATO? I takový pan kníže se probudil a mluvil o Erdoganovi jako novém Hitlerovi. Sečteno a podtrženo, návrh pana Bělobrádka a pánů rektorů pokládám za hrozně hloupý. Možná, že by měli svoji invenci raději soustředit na práci, za kterou jsou zodpovědní. Ale uznejte, Turek na Masarykově univerzitě je určitě zajímavější než prezident České republiky, který sem má vstup zapovězen.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…