Senátorka Chalánková: Premiér Babiš by měl vysvětlit konkrétní dopady Istanbulské úmluvy na život a právo v České republice

16.09.2020 15:05 | Zprávy

Tisková zpráva a otevřený dopis senátorky Chalánkové premiérovi Andreji Babišovi ve věci Istanbulské úmluvy.

Senátorka Chalánková: Premiér Babiš by měl vysvětlit konkrétní dopady Istanbulské úmluvy na život a právo v České republice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátorka Jitka Chalánková

Se seznamem konkrétních dotazů na dopady případného přijetí Istanbulské úmluvy se otevřeným dopisem obrátila na premiéra Andreje Babiše senátorka Jitka Chalánková. Po premiérovi žádá například úplný přehled věcných rozporů mezi ústavním pořádkem a zákony České republiky a tzv. Istanbulskou úmluvou, úplný přehled zákonodárných opatření, jejichž přijetí by si případná ratifikace Úmluvy vyžádala, a také úplný přehled dalších nezbytných opatření na úrovni orgánů státní správy a samosprávy. V dopise se ptá také na úplný přehled genderů ve smyslu definice obsažené v  Istanbulské úmluvě (čl. 3 písm. c) sociálně ustanovených rolí, chování, jednání a vlastností, které příslušná společnost pokládá za odpovídající pro ženy a muže, relevantních pro Českou republiku.

Chalánková dopisem reaguje na nedávnou senátní debatu o Sdělení Komise Evropskému parlamentu, Radě, Evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru a Výboru regionů Unie rovnosti: strategie pro rovnost žen a mužů na období 2020-2025 a současně v návaznosti na pokračující veřejnou debatu o přínosech nebo naopak škodlivosti případného přijetí tzv. Istanbulské úmluvy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dobrý den.

Čeho se bojíte víc? STAČILA nebo SPOLU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Není nad to se zaprodat

4:31 Dostál (Stačilo!): Není nad to se zaprodat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k čtvrtečnímu hlasování o odvolání Ursuly von der Ley…