Senátorka Dernerová: MŽP nechce zveřejnit, kde budou spalovány Ostravské kaly

14.09.2016 18:49 | Zprávy

Je to skandální, opět nám nechtějí řict, co se bude s Ostravskými kaly dělat.

Senátorka  Dernerová: MŽP nechce zveřejnit, kde budou spalovány Ostravské kaly
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dětská neuroložka a senátorka Alena Dernerová

Po zveřejnění závěru zjišťovacího řízení ze dne 30. kveˇtna 2016, kde jsem se opět nedozvěděla, co se bude s Ostravskými kaly dělat, oslovila jsem, prostřednictvím našeho spolku Odvezte kaly, ministerstvo životního prostředí s žádostí o zahájení přezkumného řízení, protože ministerstvo neřeší to nejdůležitější – kde a za jakých podmínek proběhne likvidace tohoto karcinogenního odpadu. Ministerstvo pohlíží na likvidaci kalů jako problém Ostravska a vůbec neřeší dopady na zdraví obyvatel a životní prostředí způsobené likvidací tohoto odpadu, což je hrozná chyba.

Máme velmi špatné zkušenosti z minulosti a také máme oprávněné obavy, že tito úředníci vydají potichu povolení a odpady opět někam z Ostravy odvezou, třeba do Čáslavi, nebo do Mostu, jako minule a nakonec skončí v cementárně Čížkovice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

A vy neklidní nejste?

Vy jste v průzkumech dvouciferného výsledku nedosáhli vůbec a po posledních volbách jste vyprázdnili i lavice ve sněmovně. Jak vidíte budoucnost komunistů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šlachta (Přísaha): Skandál za každou cenu?

14:07 Šlachta (Přísaha): Skandál za každou cenu?

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na články serveru Forum 24 na sebevraždu Lenky Šimůnkov…