Senátorka Horská: Když se ohlédnu za sebe, tak vidím kus odvedené práce

12.06.2016 7:29

Senátorka Miluše Horská oznámila svoji kandidaturu

Senátorka Horská: Když se ohlédnu za sebe, tak vidím kus odvedené práce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně Miluše Horská

Společně s více než 200 kolegy a přáteli zahájila 8. června 2016, svoji kampaň do nadcházejících senátních voleb Miluše Horská. Zaplněnému sálu Kongresového centra Paláce Pardubice stávající senátorka jednak rekapitulovala své dosavadní působení v Senátu, ale také vysvětlila, proč se chce letos na podzim opět ucházet o křeslo senátorky.

„Když se ohlédnu za sebe, tak vidím kus odvedené práce. A jsou to také reakce lidí při různých aktivitách v mém volebním obvodu, které mě v tomto rozhodnutí podporují“, řekla Horská, která zde dále zrekapitulovala své úspěchy. K nim patří to, že navrhla 10 novelizací zákonů, že uspořádala v Senátu 26 veřejných slyšení, odborných konferencí a kulatých stolů a že otevírala složitá témata, jako například péči o děti, otázky koordinované rehabilitace nebo třeba očkování.

Coby místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR také senátorka Horská reprezentovala Českou republiku v zahraničí. Vrcholem jejího úsilí bude předání daru sochy sv. Anežky České Svatému otci, plánované na září tohoto roku.

K dalším tématům, při jejichž řešení byla senátorka aktivní, patří například obchvat Lázní Bohdaneč nebo úsilí při zabránění privatizace Příhrádku v Pardubicích. Odvrátila také hrozící vyšší zdanění rybníkářů, které by vedlo k záplavě českého trhu levnějšími rybami.

Ke své opětovné kandidatuře také poznamenala: „Žijeme v době velkých změn. To vyžaduje odvážné politiky se srdcem. Mám rozdělanou práci. Závažné společenské změny nelze zvládnout za jedno senátorské volební období, obzvlášť, když se vystřídají tři vlády. Proto chci pokračovat.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drozdík (Republika): Orlovská nemocnice potřebuje záložní plán

22:56 Drozdík (Republika): Orlovská nemocnice potřebuje záložní plán

Na zastupitelstvu se měl projednávat tzv. záložní plán, abychom se nespoléhali jen na pracovní skupi…