Senátorka Kovářová: Doporučení, které lze použít na muže i na medvědy

07.11.2023 7:17 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k sexuálnímu násilí

Senátorka Kovářová: Doporučení, které lze použít na muže i na medvědy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniela Kovářová

Výstižný vědec Jan Zrzavý v Lidovkách: "My biologové říkáme odjakživa, že násilí je běžnou součástí sexuality a sex je zboží s vysokou cenou." A taky, že je rozdíl mezi světem práva a reálným životem. Někdy je prostě důležitější prevence než umanutě trvat na tom, že "i kdybych byla nahá, nedává to nikomu právo na mě útočit".

A taky že na muže i na medvědy lze použít tato doporučení: Dbejte, aby muž vždy chápal, o co vám jde. Neberte si za muže agresory, a kdo má na co právo, řešte až potom, nebo radši vůbec ne.

Anebo ještě jinak: Když uvidím, jak se k přechodu řítí nepovolenou rychlostí náklaďák, nevkročím mu do cesty jen proto, abych mu umřela pod koly s radostným pocitem, že to on porušil pravidla, ale já jsem v právu.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Diskuze

Dobrý den, pane Bendle. Hned na začátku říkám, že podle mě nemají zemědělci k demonstracím důvod. Vždyť jejich zisky rostou, tak na co si stěžují? Ale proč vás oslovuji je kvůli vašemu komentáři. Tvrdíte, že protest pokus nelegitimních osob o destabilizaci. Proč myslíte, že by se o to někdo snažil? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šojdrová (KDU-ČSL): Rusové na olympiádu nepatří

22:16 Šojdrová (KDU-ČSL): Rusové na olympiádu nepatří

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k válce na Ukrajině.