Senátorka Němcová: Komunikace je úplně zoufalá

28.01.2021 1:25

Projev na 5. schůzi Senátu 27. ledna 2020 k návrhu usnesení Senátu k aktuální situaci v důsledku platných omezení v nouzovém stavu a celostátní očkovací strategii

Senátorka Němcová: Komunikace je úplně zoufalá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová
reklama

Děkuji, já jsem tu odpověď nedostala, takže přečtu dotaz potřetí. Proč byla zadána tvorba očkovacího systému 22. prosince, jak tvrdí koordinátor, poradce, expert, pan Dzurilla, a kdo ji zadal, zda vláda jako celek, nebo premiér jako šéf očkování?

Anketa

Má Česko nakoupit a využívat ruskou vakcínu Sputnik V?

93%
7%
hlasovalo: 25071 lidí

A potom dovolte poznámku k tomu, jaké informace podáváte. Dovolte, abych citovala vaši Mgr. Barboru Peterovou, tiskovou mluvčí, vedoucí tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví, dnes kolem druhé odpoledne posílá redaktorovi Františku Lutonskému tuto zprávu: „Vážený pane redaktore, vzhledem k aktuální situaci s počtem pacientů, kterým je třeba podat druhou dávku, a ke kráceným dodávkám očkovací látky od společnosti Pfizer bylo rozhodnuto, že v Praze a případně i v dalších krajích, které nemají dostatek očkovací látky, dojde k pozastavení očkování zájemců o očkování první dávkou.“ „Bylo rozhodnuto, že dojde k pozastavení,“ to je citace tiskové mluvčí. Pak je tady citována vaše odpověď.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný pro ČT24: „Já si nemyslím, že by ministerstvo doporučilo přerušit vakcinaci. Já si nemyslím, že by byl nedostatek vakcín v ČR tak velký, že by se mělo přerušit očkování. Jen upozorňujeme na to, že termínů je méně.“

Já tím chci říct, že komunikace je úplně zoufalá. Ptala jsem se vás na to, zda vy řídíte svou tiskovou mluvčí a vy jí dáváte tenhle podklad a ona ho rozesílá, nebo to dělá z nějakého svého zvláštního náhlého uvážení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka  (KDU-ČSL): Žádáme o distribuci respirátorů potřebným ze státních hmotných rezerv

20:09 Jurečka (KDU-ČSL): Žádáme o distribuci respirátorů potřebným ze státních hmotných rezerv

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka o to dnes požádal premiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka v otevřené…