Senátorka Syková: Nesouhlasíme s preferencí dobrovolné spolupráce na úrovni EU

04.04.2018 11:42 | Zprávy
autor: PV

Projev na 13. schůzi Senátu 4. dubna 2018 k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o hodnocení zdravotnických technologií a o změně směrnice

Senátorka Syková: Nesouhlasíme s preferencí dobrovolné spolupráce na úrovni EU
Foto: senat.cz
Popisek: Senátorka Eva Syková

Vážený pane předsedo, vážené kolegyně a kolegové, vážený pane ministře.

Výbor projednal na své schůzi tento návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady a přijal k němu usnesení.

Jak už jste tady slyšeli, obecným cílem návrhu je zajistit lepší fungování vnitřního trhu zdravotnických technologií a přispět k vysokému stupni ochrany lidského zdraví.

Specifickým cílem je zlepšení dostupnosti inovativních zdravotnických technologií pro pacienty v Evropské unii. Dalším cílem je zajištění účinného využívání zdrojů a zvýšení kvality hodnocení zdravotnických technologií v celé Evropské unii. A dále zlepšení obchodní předvídatelnosti.

Návrh se vztahuje na nová léčiva a hlavně na inovativní zdravotnické prostředky a má poskytovat základ pro trvalou spolupráci na úrovni Evropské unie, která bude probíhat v takových oblastech, jako jsou společná klinická hodnocení zdravotnických technologií se zaměřením na ty nejvíce inovativní s maximálním přínosem pro pacienty, dále na společné vědecké konzultace, kdy se firmy vyvíjející technologie mohou obracet na příslušné úřady. A dále je to identifikace nových zdravotnických technologií, aby byly slibné technologie odhaleny co nejdříve.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

EU

Že se EU snaží cenzurovat a šmírovat lidi na internetu s tím souhlasím a jsem ostře proti. Ale vy ještě tvrdíte, že EK zasahuje do voleb po celé Evropě. Jak přesně? A bylo tomu tak i u nás? Budete to prošetřovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Válek (TOP 09): Všichni chceme pro pacienty tu nejlepší péči

4:29 Válek (TOP 09): Všichni chceme pro pacienty tu nejlepší péči

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke zdravotnictví.