Senátorka Zwyrtek Hamplová: A tak si tady žijeme…

19.06.2023 14:07 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k diskusím o sazbách DPH

Senátorka Zwyrtek Hamplová: A tak si tady žijeme…
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová v Partii.

Stát řeší už i citron ve vodě. Čistá kohoutková v hospodě DPH 12 procent, s ovocem 21. Plánovaná snížená sazba DPH 12 procent má být při prodeji kohoutkové vody za předpokladu, že nebude ochucená například šťávou, sirupem nebo přidaným ovocem. Pro minerální i kojenecké vody ale bude platit základní sazba 21 procent, stejně jako pro kávu s mlékem nebo se smetanou. Vyplývá to z návrhu vládního balíčku na konsolidaci veřejných financí.

Anketa

Jste pro přijetí Istanbulské úmluvy?

1%
98%
hlasovalo: 21445 lidí

“V případě podání tzv. kohoutkové vody se snížená sazba daně uplatní pouze za předpokladu, že není nikterak ochucená (např. šťávou, sirupem, sladidlem, jiným nápojem nebo přidaným ovocem). Například ledová tříšť vyrobená z kohoutkové vody a ochucená sirupem bude v základní sazbě daně,“ stojí v důvodové zprávě materiálu MF.

Resort v materiálu dodal, že “aplikaci snížené sazby ale nebrání přidání dekorace do sklenice nebo na sklenici s kohoutkovou vodou, například lístek máty”. Smát se? Plakat? Modlit se? Už chápete, proč jsme tam, kde jsme?

A tak si tady žijeme… Vedeni vládou, řešící sirup ve vodě nebo lístek máty v roli dekorace…

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

vedení

Pane Nachere, jste hodně výrazná osobnost a jako jeden z mála z ANO máte podle mě i schopnost se domluvit i s ostatními stranami. Proč tento váš potenciál nevyužijete a nekandidujete do vedení? Nebo to není podle vás možné, když je tam Babiš a jeho nejvěrnější? Podle mě je škoda, že vedení ANO není ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Grolich: Musíme se připravit a adaptovat

18:09 Hejtman Grolich: Musíme se připravit a adaptovat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke globální krizi.