Senátorka Zwyrtek Hamplová: Důležitý precedens k otázkám pravomoci vlády

31.07.2023 14:07 | Ze sítí

Informace na svém veřejném facebookovém profilu k podání ústavní stížnosti proti Usnesení vlády ČR o zákazu účasti ruských sportovců v soutěžích na území ČR

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Důležitý precedens k otázkám pravomoci vlády
Foto: Se svolením Jany Zwyrtek Hamplové
Popisek: Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová

Oslovím kolegy senátory s žádostí, aby svým podpisem podpořili podání ústavní stížnosti proti Usnesení vlády ČR ze dne 28 6. 2023 č. 480, kterým vyslovuje souhlas se zákazem účasti sportovců, reprezentujících Ruskou federaci na území České republiky, a vyslovuje se k účasti sportovců, reprezentujících Českou republiku na území Ruské federace.

Anketa

Má ruská pěvkyně Anna Netrebko vystoupit v Obecním domě v Praze?

95%
3%
hlasovalo: 19426 lidí

Považuji toto usnesení za rozhodnutí v jasném rozporu s českým ústavním pořádkem, a Ústavní soud ČR by měl proto dané usnesení zrušit. Jde o důležitý precedens k otázkám pravomoci vlády, a stanovení jasných mantinelů pro její rozhodování v budoucnu.

Pokud jde o respektování ústavního pořádku, vláda musí bedlivě zvažovat soulad svých kroků s ním; pokud se domnívá, že jen proto, že je vládou, může rozhodovat dle své libovůle, bez ohledu na právní řád, velmi se mýlí. Proto by dané usnesení mělo v každém případě mělo k Ústavnímu soudu zamířit.

Podání jsem připravena sepsat a v řízení jako advokátka zastupovat, pokud jej kolegové svým podpisem podpoří. Na tom, aby každá vláda rozhodovala v mezích ústavnosti, by nám mělo záležet všem.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

vedení

Pane Nachere, jste hodně výrazná osobnost a jako jeden z mála z ANO máte podle mě i schopnost se domluvit i s ostatními stranami. Proč tento váš potenciál nevyužijete a nekandidujete do vedení? Nebo to není podle vás možné, když je tam Babiš a jeho nejvěrnější? Podle mě je škoda, že vedení ANO není ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): To kafe s Bidenem se stává čím dál dražší

19:02 Dostál (Stačilo!): To kafe s Bidenem se stává čím dál dražší

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě premiéra Fialy v USA.