Senátorka Zwyrtek Hamplová: Máme protekční neschopné politiky, kteří jsou proti svým kritikům schopni všeho

11.04.2023 17:17 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k umlčování a dehonestaci nepohodlných

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Máme protekční neschopné politiky, kteří jsou proti svým kritikům schopni všeho
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová v Partii.

Velké téma dneška je rozdělování společnosti a už ani neskrývaný dvojí metr. Máme média, z nichž mnohá jsou v jasných službách vlády, a beze studu pořádají hon na nepohodlné. Vládní jména mohou mít naopak jakoukoli úroveň, udělat jakýkoli přeřek, a třeba i lhát, stále budou velebena nebo chráněna velkorysým mlčením.

Obdobně jako k lidem se přistupuje k celospolečenským tématům - o některých je nepsaný zákaz vůbec mluvit, nedej bože je chtít řešit. Jedním z nich je téma pravdy o covidu a o všem, co se kolem dělo, dalším je jakákoli zmínka o tom, že plošná inkluze prostě až tak v praxi nefunguje, dalším je nezávislé hodnocení dění na východě nebo v Bruselu, kde údajně opět zasahovala v určitých kancelářích policie, a o hospodaření této vlády, která nás hodlá ve finále neuvěřitelně zadlužit, nemluvě.

Slyšíte o tom v médiích? Ne. Tam probíhá systematické budování strachu, co se vám stane, jak vybočíte z potlesku vládě - Ševčík, Svoboda, Rajchl, Zwyrtek Hamplová, Drulák… a tak dále… Cíl - aby ostatní raději mlčeli.

Petr Fiala jedním dechem řekne, že je proti cenzuře, druhým to hned popře výrokem o boji proti nesprávným názorům… Ministři hovoří a píšou často stylem čtvrté cenové… Zástupce strany STAN zruší stovky poboček pošty a starostové mu nestojí ani za zvednutí telefonu… A tak to jde donekonečna. Máme tu protekční neschopné politiky, kteří naopak jsou proti svým kritikům schopni všeho…

Anketa

Který z uvedených lídrů má vaši největší důvěru?

hlasovalo: 11585 lidí

Musíme ale pochopit, že bez přiznání reality, nepříjemných pravd a otevřené diskuze, jak dál, to prostě nepůjde. Umlčování a dehonestace nepohodlných lidí, a naopak adorování lidí neschopných, často agresivních a vulgárních, pouze protahuje dobu, kdy nám vládnou lidé, kteří na to prostě nemají. Odborně, lidsky, svou úrovní... A proto musí sahat k totalitním manýrům, které jsou velmi nebezpečné, protože ničí samy základy demokracie a právního státu.

Svědčí o tom i tisíce politických vtipů, které snad nebyly ani za Jakeše…

Naštěstí už to ti nahoře tak přehánějí, že i jejich doposud podporovatelé začali říkat nahlas to, co padalo zatím jen z řad opozice. Vítejme to. Chtělo to nepochybně velkou vnitřní sílu…. Je to ale také ta jediná cesta k procitnutí, a k záchraně České republiky.

Přiznat si, kde se nacházíme a proč.

reklama

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

eurovolby

Dobrý den, ve vašem příspěvku píšete, že o všem v EU rozhodují nikým nevolení úředníci. Taky si to myslím a nechápu, k čemu pak jsou volby? Proč volit europoslance, když stejně věci ovlivňují hlavně ti úředníci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Pokud odvody do Armády ČR, tak jedině dobrovolné

8:39 Vích (SPD): Pokud odvody do Armády ČR, tak jedině dobrovolné

Politici by měli o nasazení Armády ČR rozhodovat uvážlivě, neposílat naše občany a vojáky na Ukrajin…