Senátorka Zwyrtek Hamplová: Zbavení volebního práva určité skupiny lidí. Proti Ústavě

21.05.2023 16:13 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k volbám.

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Zbavení volebního práva určité skupiny lidí. Proti Ústavě
Foto: Repro Senat.cz
Popisek: Jana Zwyrtek Hamplová

Odmítám automatické omezování jakýchkoli základních lidských práv našich seniorů pouze s ohledem na věk. O ničem jiném návrh na horní věkový limit není, než o automatickém zbavení volebního práva určité skupiny lidí.

Způsobilost kohokoliv k právnímu jednání má už dnes jasná pravidla, a volební právo nesmí být z obecné právní úpravy vydělováno. Tato úvaha by se mohla dostat dokonce do rozporu s trestním zákoníkem, neboť naši senioři jsou nepochybně skupinou osob, a nikdo nesmí podněcovat k omezování jejich práv a svobod.

“§ 356

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Babiš a dotace

Proč řešíte, že Babiš nebude dostávat dotace od EU? Neměl byste být spíš rád jako jeho oponent? Navíc na nás občany to přeci nemá žádný vliv nebo snad jo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

věřím, že ty úvahy , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevipera , 21.05.2023 16:19:26
o zbavení volebního práva seniorů snad nikdo nemyslel vážně. Nebo už jsme tak daleko? A nakonec , i takové zvrácené návrhy vycházejí pouze ze závisti a nenávisti vůči babišovi.

|  5 |  0

Další články z rubriky

Kálalová (SOCDEM): Jen hlupák si může myslet, že developeři jsou lidumilové

22:14 Kálalová (SOCDEM): Jen hlupák si může myslet, že developeři jsou lidumilové

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k novému územnímu plánu Prahy.