Senátorský klub ODS a TOP 09: Podpořili jsme zařazení bodu k potlačování lidských práv a svobod v Rusku

27.01.2021 11:51 | Zprávy
autor: PV

Senátoři ODS a TOP 09 odsuzují potlačování lidských práv a svobod v Ruské federaci a nespravedlivé zadržení Alexeje Navalného. Na dnešním plénu se bude projednávat bod a Senát musí zaujmout jasné stanovisko k nevhodnému postupu v Rusku.

Senátorský klub ODS a TOP 09: Podpořili jsme zařazení bodu k potlačování lidských práv a svobod v Rusku
Foto: ODS
Popisek: ODS

Senátoři opět nabízí pomocnou ruku ministerstvu zdravotnictví a vládě, která absolutně nezvládá očkování v ČR. Zástupci senátorského klubu zasílají dopis ministrovi Plagovi a vyzývají ho k představení jasného plánu na dokončení školního roku a k osobní schůzce, na které mu nabídnou pomoc.

„Potravinářský zákon budeme projednávat na další schůzi, ale již nyní probíhají diskuse. Naše stanovisko je stále stejné – podoba zákona, která přišla z Poslanecké sněmovny, je pro nás neakceptovatelná a rozhodně ji budeme chtít upravit. Dále bych se chtěl vyjádřit k aktuální politické situaci v Rusku, kterou jsme velice zneklidnění a budeme ji dnes projednávat na plénu. Je absolutně nepřípustné, aby občané nemohli svobodně vyjádřit svůj názor. Senát musí zaujmout jasné stanovisko k nevhodnému postupu ruských bezpečnostních složek a k zadržení Navalného,“ říká předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.