Sequens (Piráti): Nesouhlasíme s výrokem, že koalice je již domluvená

09.10.2018 17:17

Reakce na vyjádření Lumíra Aschrenbrennera ke vznikající koalici

Sequens (Piráti): Nesouhlasíme s výrokem, že koalice je již domluvená
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

Plzeňští Piráti se výrazně vymezují proti prohlášení Lumíra Aschrenbrennera za ODS, který uvedl, že je na koalici domluvený s ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a Piráty. Česká pirátská strana nepopírá povolební a koaliční vyjednávání, nesouhlasí však s výrokem, že koalice je již domluvená.

Lumír Aschenbrenner v úterý 9. října 2018 pro iDnes.cz uvedl: “Domluvený jsem s ČSSD, s TOP 09 i s Piráty”. Dopustil se tak unáhleného výroku, kdy po jednom jednání s Piráty uvedl, že koalice je již dohodnutá. Piráti se s Lumírem Aschenbrenner telefonicky spojili již v den vyhlášení výsledků voleb, kdy se domluvili na nedělním osobním setkání.

“Na schůzce s panem Aschrenbrennerem byla Pirátům nabídnuta pouze spoluúčast na koalici. Ostře se ohrazuji proti informaci o dohodnutí a sestavení koalice" uvedl Filip Sequens, nově zvolený zastupitel Pirátů do MO 2 - Slovany. Pan Aschrenbrenner byl také Filipem Sequensem informován, že podpora koalice ze strany Pirátů podléhá schválení MS Plzeň, tudíž se jedná o rozhodnutí všech členů místního sdružení České pirátské strany v Plzni.

Plzeňští Piráti též upozorňují na svou povolební strategii, ve které odmítají člena rady města s kumulací funkcí. Tuto podmínku by Lumír Aschrenbrenner jakožto senátor Parlamentu České republiky a zároveň uvolněný starosta Plzeňského obvodu 2 - Slovany nesplňoval. Tuto podmínku nesplňoval již od svého zvolení senátorem v roce 2014, od kdy oba mandáty vykonává současně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Každý člen strany by měl být loajální

22:48 Seďa (ČSSD): Každý člen strany by měl být loajální

Komentář na facebookovém profilu o loajalitě a kritice k vedení strany